В Україні змінили порядок тримання військовополонених: табори функціонуватимуть як виправні колонії для засуджених полонених

Джерело: Міністерство юстиції України
Кабінет міністрів України прийняв постанову, відповідно до якої вносяться зміни до Порядку тримання військовополонених.
Відтак, зміни передбачають, що:
1) у період воєнного стану в Україні та протягом двох років після його припинення чи скасування табори для тримання військовополонених виконують функції виправних колоній щодо військовополонених, засуджених до позбавлення волі на певний строк або до довічного позбавлення волі;
2) тримання засуджених військовополонених здійснюється окремо від інших військовополонених відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.
У відомстві пояснили, що вказані зміни внесено з метою приведення положень Порядку у відповідність до закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування установ виконання покарань та установ попереднього ув’язнення в період воєнного стану”.
Нагадаємо, що в Україні функціонує спеціальний табір для військовополонених, де утримуються ті з них, щодо яких немає очікувань щодо обміну.
“Завдяки обмінам кількість військовополонених природно зменшується. Тому потреби створювати нові місця для утримання російських військовополонених немає. Усі вони утримуються на належному рівні, відповідно до стандартів, встановлених міжнародними договорами”, – зазначила заступниця міністра юстиції України Олена Висоцька.
- Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив про заяву Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), у якій наголосили, що правда про загибель українських військовополонених в Оленівці має бути оприлюднена, а винні – понести відповідальність.
- 16 серпня на Донеччині, у так званій “ДНР”, полонених бійців бригади “Азов” Павла Артеменка та Антона Романюка окупанти засудили до 24 років ув’язнення із відбуванням у виправній колонії суворого режиму.
- РФ активізувала використання полонених українських військовослужбовців для своєї пропаганди.
Росія не може прийняти пропозиції США щодо зупинення війни проти України у “нинішньому вигляді”, оскільки вони не розв’язують проблеми, які Москва вважає головними причинами вторгнення, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. Він додав, що переговори між США та Росією з цього питання призупинилися.
Лише за три місяці 2025 року російська армія скинула 10 577 КАБів на територію України, що значно перевищує показник за аналогічний період минулого року.
Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.