В українській енергосистемі не фіксують дефіциту: заплановано імпорт електроенергії

Джерело: Міністерство енергетики України

В енергетичній системі країни нині не існує дефіциту електроенергії, оскільки внутрішнє виробництво електростанцій забезпечує потреби споживачів. Заплановано невеликий обсяг імпорту електроенергії на рівні до 2 МВт/год, в той час, як експорт не передбачається.

Станом на ранок 7 січня система енергопостачання країни є стабільною. Відновлена робота одного з блоків теплової електростанції після проведення аварійного ремонту.

Міністерство енергетики попри відсутність дефіциту закликає громадян до обережного споживання електроенергії, особливо під час пікових годин, які в вихідні припадають на 10:00-12:00 та 18:00-20:00.

У Донецькій області внаслідок бойових дій від електропостачання були відключені дві шахти. На момент відключення у них перебувало 18 працівників. Ще на Донеччині через бойові дії було пошкоджено обладнання на території теплової електростанції.

Поблизу нафтопроводу у Дніпропетровській області виявлено вибухонебезпечний предмет та залишки ракети. На місці працюють відповідні екстрені служби.

У Харківській області у зв’язку з ворожими обстрілами була тимчасово відключена повітряна лінія ПЛ 110, внаслідок чого деякі домогосподарства залишились без електроенергії.

Згідно з даними щорічної доповіді організації “Репортери без кордонів” у 2024 році по всьому світу були вбиті 54 журналісти за свою діяльність.

Платформа Meta пожертвувала мільйон доларів в інавгураційний фонд Дональда Трампа.

У листопаді 2024 року темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року. Загалом за перші 11 місяців року економіка країни зросла на 4% з похибкою ±0,5%.У листопаді 2024 року темпи зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України сповільнилися до 0,9% порівняно з листопадом минулого року. Загалом за перші 11 місяців року економіка країни зросла на 4% з похибкою ±0,5%.

Бюро економічної безпеки України викрило 2 феросплавних заводи в ухиленні від сплати майже 1,2 млрд грн податків під час експорту.

Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.