В українській енергосистемі знизилася потужність через ремонт енергоблоку однієї з АЕС
Джерело: Укренерго.
В Україні на ремонт вивели енергоблок однієї з АЕС. Своєю чергою, це призвело до зменшення потужності енергосистеми.
Відтак українців закликали заощаджувати електроенергію. У період із 16:00 до 23:00 зменшується активність роботи сонячних електростанцій і зростає споживання.
Щоб задовольнити попит, треба залучати додаткові енергоблоки. Проте їхня кількість обмежена. Також нині обмежені можливості виробництва гідроелектростанцій через завершення водопілля.
“Ситуація ускладнилася тим, що у неділю, 9 липня, у плановий ремонт виведено енергоблок однієї з атомних електростанцій. Це зменшило доступний обсяг потужностей в енергосистемі”, − зазначили в компанії.
Зі Словаччини планують імпортувати електроенергію з 18:00 до 22:00 максимальною потужністю до 299 МВт. З Молдови імпортуватимуть з 17:00 до 21:00 до 170 МВт.
Українська електроенергія не буде експортуватися.
5 липня на чотири дні раніше завершили ремонт одного з блоків АЕС. Тоді енергосистема отримала ще 1000 МВт потужності, писало Міністерство енергетики України.
Довідка. В Україні триває масштабна ремонтна кампанія енергетичної інфраструктури, яка зазнала суттєвих пошкоджень через російські обстріли. ООН звітувала, що здатність до виробництва електроенергії в Україні скоротилося на 61% від початку 2022 року.
Росіяни знищили 6 енергоблоків із 75, ще 16 зазнали пошкоджень. Один перебуває під тимчасовим контролем РФ, а 22 не працювали через матеріально-технічні проблеми з постачанням газу чи вугілля.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.