В Укренерго повідомили про скасування аварійних відключень
Джерело: Укренерго
У НЕК “Укренерго” поінформували про скасування аварійних відключень в Україні. Обмеження електропостачання не діють.
23 грудня, починаючи з 14:10, у кількох областях України вимушено застосували аварійні відключення.
Причина тимчасового запровадження обмежень – необхідність невідкладної заміни пошкодженого внаслідок обстрілів обладнання і втрата окремих генерувальних потужностей.
Зауважимо, 23 грудня в Україні запровадили графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються.
Аварійні відключення застосували у кількох регіонах. Зокрема:
- у Києві, Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях, як зазначили в “ДТЕК”;
- у Сумській області відключення розпочалися о 14:10 для споживачів 1 та 2 черг, за даними “Сумиобленерго“;
- у Чернігівській області електропостачання обмежено для тих самих черг, повідомили в “Чернігівобленерго“;
- у Кіровоградській області світло почали вимикати о 14:30 для 2 черги споживачів;
- у Житомирській та Черкаській областях також застосували аварійні відключення;
- у Полтавській області до 16:00 задіяно 2 черги графіка аварійних відключень.
Раніше Міненерго оновило інструкцію щодо графіків погодинних відключень електроенергії. Згідно з Інструкцією, змінюється підхід щодо складання та застосування графіків погодинного відключення електроенергії (ГПВ).
- Керівник Запорізької ОВА Іван Федоров закликав жителів Запоріжжя готуватися до можливої відсутності електропостачання взимку 2024/2025 років.
- НЕК “Укренерго” отримала перший трансформатор у межах проєкту REPOWER, що реалізується за підтримки Світового банку. Як повідомляється, трансформатор призначено для підстанції напругою 750 кВ і сприятиме підвищенню надійності передачі електроенергії до мереж обленерго.
- Україна здатна пройти зиму без вимкнень світла, якщо російська армія не обстрілюватиме енергетичну інфраструктуру, зазначив очільник Міненерго Герман Галущенко на форумі “Енергія бізнесу 2024” в Києві.
Троє суддів Міжнародного кримінального суду подали позов проти Дональда Трампа та його адміністрації через санкції, запроваджені проти них минулого року. Вони стверджують, що обмеження були незаконними й мали на меті покарати суддів за їхні рішення.
Канадсько-бельгійський електронний музикант Apashe оголосив про повернення до Києва з концертом 28 серпня. Артист заявив, що давно хотів знову виступити в Україні, а свій гонорар передасть фонду Children of Heroes.
“Рада миру” щодо Гази, створена за ініціативою Дональда Трампа, збереться 30 червня на Кіпрі, щоб обговорити подальшу стратегію. За словами посадовців, робота структури сповільнилася через війну з Іраном, проблеми з фінансуванням і невизначеність щодо її міжнародного статусу.
Міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що США наразі не вимагають від Тель-Авіва виведення військ із південного Лівану. Така заява пролунала на тлі переговорів у Вашингтоні, де Ліван наполягає на поверненні контролю над своїми південними територіями.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна продовжує відповідати на російські атаки по містах і селах ударами по об’єктах, які забезпечують війну РФ. За його словами, українські сили вже уражають арсенали, виробництва, логістику, енергетичні й комунікаційні об’єкти ворога.