В «Укренерго» закликали зменшити споживання електроенергії
Джерело: пресслужба НЕК “Укренерго”
В “Укренерго” повідомили про зростання навантаження на енергосистему з приходом похолодань. Тож у компанії закликали українців не вмикати енергомісткі прилади з 9:00 до 19:00 та бути особливо уважними в період із 17:00 до 19:00.
В “Укренерго” нагадали, що ощадливе споживання – корисна звичка і для мирних часів. Однак, у різні сезони пікове споживання відбувається в різні години.
Споживання електроенергії за минулий тиждень в Україні збільшилось на 11% та продовжує зростати. Для енергосистеми – це дуже стрімке та відчутне зростання навантаження.
Теплові електростанції, які минулої зими були одними з основних цілей ворога, суттєво постраждали під час російських терористичних атак. У пресслужбі визнали, що не всі була можливість відремонтувати і повернути в роботу. Водночас й відремонтовані енергоблоки після пошкоджень не можуть нести підвищене зимове навантаження.
Тоді як частину теплових енергоблоків все ще відновлюють після влучань ракет та дронів, частина – вимушено зупиняється в аварійний ремонт через збільшення навантаження.
Одначе, пояснили фахівці, резерву генерації як до повномасштабного вторгнення немає – адже частина енергообʼєктів знаходиться на окупованих територіях, зокрема Запорізька АЕС, яка забезпечувала до 25% генерації.
У компанії закликали не вмикати одночасно потужні електроприлади, зменшити час роботи обігрівачів та бойлерів, вимикати світло в порожніх приміщеннях та переносити прання на нічні години доби.
Зважаючи на особливості зимового споживання, ми насамперед звертаємось до співробітників офісів, підприємств і великих організацій. Раціональне використання електроенергії протягом робочого дня взимку не тільки зменшить ваші рахунки, але й підтримає ослаблену ударами країни-терориста енергосистему, – зазначили у пресслужбі.

- Вперше за довгий час 22 листопада “Укренерго” зафіксували дефіцит в енергосистемі.
- Станом на 23 листопада, другу добу поспіль, в українській енергосистемі продовжує зростати дефіцит електроенергії.
- В очікуванні зими та у прагненні не вимикати електроенергію, український оператор електромережі за допомогою офіційних осіб США таємно імпортував виготовлене на замовлення обладнання, призначене для протистояння російським атакам радіоелектронної боротьби.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.