В Узбекистані під час масових заходів заборонили роздавати подарунки
Джерело: Радіо Озодлік
В Узбекистані заборонили масові заходи з безоплатною роздачею подарунків, як продуктів і інших товарів. Відповідну постанову підписав прем’єр-міністр Узбекистану Абдулла Аріпов.
“Забороняється залучати громадян до масових заходів шляхом безплатної роздачі харчових продуктів, товарів та інших товарно-матеріальних цінностей або їх продажу за надмірно заниженими цінами в межах реклами, акції та інших цілей”, – йдеться у документі.
Нагляд за виконанням вимог постанови виконуватимуть МВС та Нацгвардії. Вони контролюватимуть організаторів заходів та адміністрацію об’єктів, а також притягувати їх до адміністративної відповідальності за необхідності.
Причиною постанови є святкування 1 червня у парку “Ашхабад” у Ташкенті. Організатори роздавали безоплатні іграшки, але під час цієї акції до Дня захисту дітей утворилася тіснява.
Внаслідок цього на вулицях утворилися 10-бальні затори. Всього у парку зібралося близько 40 тисяч людей, що створило небезпеку для громадян.
Через порушення правил проведення масових заходів заарештували директора парку, його заступника та голову відділу реклами.
- Киргизстан та Узбекистан домовилися з Китаєм про будівництво залізниці до Європи в обхід Росії. Роботи планують розпочати вже у жовтні.
Росіяни знову атакували автозаправні станції в місті Суми. Внаслідок ударів по двох АЗС поранені троє людей.
Результати опитування IBRiS у Польщі продемонстрували стрімке зростання підтримки президента Кароля Навроцького. Відбувається це на тлі відкликання врученого президенту України ордену.
Шведська міністерка з питань клімату Роміна Пурмохтарі прийшла на засідання Ради ЄС у Люксембурзі з незвичним супутником – своїм тримісячним сином Адамом. Це був перший випадок, коли немовля взяло участь у засіданні міністрів ЄС.
До суду скерували справу командира батальйону безпілотних систем, який в листопаді 2025 року зібрав на шикування військовослужбовців, після чого російські окупанти завдали ракетного удару.
У п’ятницю, 26 червня, з російського полону вдалось врятувати ще 160 українських захисників, які перебували у неволі з 2022 року.