В Японії сталися землетрус магнітудою 7,6 та цунамі

Джерело: Reuters

У понеділок, 1 січня, потужний землетрус і цунамі вразили центральну Японію та її західне узбережжя.

Жителів закликали евакуюватися, у тисячах будинків вимкнено електроенергію, порушені рейси та залізничне сполучення з постраждалим регіоном.

Фото: Reuters

Землетрус із попередньою магнітудою 7,6 спричинив хвилі висотою близько 1 метра вздовж узбережжя Японського моря, до того ж, незабаром очікується більша хвиля.

Фото: Reuters

Японське метеорологічне агентство опублікувало попередження про цунамі для прибережних префектур Ісікава, Ніігата і Тояма. 

Росія також оголосила попередження про цунамі у містах Владивосток і Находка.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що влада все ще оцінює масштаби збитків, і жителям потрібно підготуватися до нових поштовхів.

“Мешканці повинні залишатися напоготові щодо подальших можливих землетрусів, і я закликаю людей із районів, де очікується цунамі, якнайшвидше евакуюватися”, — сказав Кісіда.

Армія оборони Ізраїлю заявила, що у результаті удару по Бейруту три тижні тому ліквідовано Хашема Сафіддіна, котрого називали ймовірним наступником раніше ліквідованого лідера “Хезболли” Хасана Насралли.

У 2024 році частка матеріалів екологічної тематики в онлайн-медіа становить лише 1,4% від загальної кількості публікацій. Цей показник знизився на 0,6% проти 2021 року, коли він становив 2%. Згідно з думкою експертів ІМІ, падіння відбулося через переорієнтацію інформаційної уваги журналістів на війну. Проте таке зміщення фокуса є небезпечним, адже екологічні питання, зокрема наслідки воєнних дій, залишаються важливими для довгострокового розвитку України.

Глава МЗС Фінляндії Еліна Валтонен закликала Берлін нарешті відмовитися від ілюзій стосовно РФ Про це вона заявила на зустрічі глав МЗС країн Північної Європи, у якій брала участь також представниця Німеччини Анналена Бербок.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативні ситуацію на фронті станом на 22:00 22 жовтня. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.

Згідно з першими результатами інструментально-лабораторних досліджень, які були проведені спеціалістами Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки, у ґрунтах на деокупованих територіях Миколаївщини виявили підвищений вміст важких металів (миш’яку, свинцю, міді, цинку) та залишків вибухових речовин.