В Японії відбувся імерсивний концерт до других роковин повномасштабної війни в Україні

Джерело: Мінкульт

У Токіо в концертній залі посольства Канади в Японії у партнерстві з посольством України в Японії відбулася прем’єра імерсивного концерту “The sound of Ukraine”, присвячена другим роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Уперше в Японії продемонстрували українські імерсивні виставки під супровід живої авторської музики українського композитора, піаніста Тимура Полянського та японської скрипачки Тії Савади.

Захід відвідали 15 послів, які представляють свої країни в Японії: Німеччини, Молдови, Румунії, Австрії, Литви, Греції, Естонії, Латвії, Грузії, Франції, Італії, Іспанії, Канади й України.

Концерт супроводжували овації слухачів. Артисти на біс виконали відому японську мелодію. Частину концерту, присвячену загиблим героям, зала слухала стоячи.

Фото: Мінкульт

Під час імпрези присутні висловлювали захоплення сучасним мультимедійним рішенням концерту, який поєднав віртуозну фортепіанну музику та імерсивний контент. Також запевнили, що будуть допомагати та не залишать Україну наодинці з ворогом.

“Дякую нашим партнерам, які допомогли організувати захід, дякую нашим друзям, колегам з Японії, які протягом двох складних років нашого опору стоять пліч-о-пліч з Україною і допомагають нам вистояти у цій боротьбі”, — сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час вітального слова.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.