В японському аеропорту вибухнула бомба США часів Другої світової війни

Джерело: The Guardian, Kyodo News

В японському аеропорту Міядзакі вибухнула закопана під землею американська бомба часів Другої світової війни. Відтак утворилася велика воронка, через що скасували понад 80 рейсів.

 

Представники міністерства земельних ресурсів і транспорту повідомили, що під час вибуху в аеропорту не було літаків, ніхто не постраждав.

Розслідування силами самооборони та поліції підтвердило, що вибух спричинила бомба вагою 500 фунтів (близько 227 кг), і подальшої небезпеки немає. Наразі з’ясовують причину її детонації.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Йосімаса Хаяші повідомив, що в аеропорту скасували понад 80 рейсів, але сподіваються відновити роботу в четвер вранці.

Аеропорт Міядзакі збудовано у 1943 році як льотний тренувальний полігон для імператорського флоту Японії, звідки пілоти-камікадзе вирушали на місії. Зараз же це державний вузловий міжнародний аеропорт.

Представники міністерства оборони зазначили, що в цьому районі вже знаходили кілька нерозірваних бомб, скинутих американськими військовими під час Другої світової війни.

  • Колишній міністр оборони Японії Ішіба Шіґеру буде наступним прем’єр-міністром країни після перемоги на виборах лідера Ліберально-демократичної партії.
  • Японця, який майже півстоліття провів у камері смертників, визнали невинним у численних вбивствах.
  • Рекордні опади спричинили смертоносні повені та зсуви в прибережному регіоні Японії, який досі відновлюється після руйнівного землетрусу, що стався в січні.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.

1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.