В японському акваріумі риба захворіла через самотність: їй допомогли «картонні люди»

Джерело: CNN

В японському акваріумі риба-місяць захворіла після закриття закладу на реконструкцію. Співробітники вирішили встановити перед акваріумом картонні вирізи облич та уніформи, а вже наступного дня риба стала краще почуватися і поводитися активно.

За словами працівників акваріума Kaikyokan у місті Сімоносекі, риба-місяць захворіла одразу після закриття закладу в грудні 2024 року. Вона відмовлялася їсти та зазнавала подразнень шкіри через тертя об стінки акваріума. Співробітники підозрювали проблеми з травленням або паразитами, але один із них припустив, що рибі бракує уваги відвідувачів.

Фото: AP

До скла її резервуара вирішили прикріпити картонні “фігури людей” з вирізаними обличчями та елементами уніформи. На наступний день риба почала поводитися активно.

Риба-місяць має цікаву поведінку, зазначили у закладі. Вона регулярно підпливає до скла акваріума під час відвідувань людей. Її хвороба почалася саме тоді, коли відвідувачі перестали з’являтися через реконструкцію.

Океанські риби-місяці, до яких належить цей екземпляр, живуть у морях помірних і тропічних регіонів. Вони можуть досягати розмірів до 3,3 метра в довжину і важити до 1900 кілограмів. Риба з акваріума Kaikyokan значно менша, але має типову округлу форму та довгі плавники, що додають їй характерного вигляду.

Цей випадок нагадує подібну ситуацію в іншому японському акваріумі Sumida Aquarium у Токіо під час карантину 2020 року. Тоді працівники залучали волонтерів до відеодзвінків через FaceTime для плямистих садових вугрів, які стали уникати людей після тривалого періоду ізоляції.

Трансляція церемонії інавгурації президента США Дональда Трампа залучила у понеділок понад 24 млн телеглядачів.

Генеральний штаб Сил оборони Естонії планує приймати на службу лише тих, хто володіє естонською мовою. Однак погане знання державної мови дасть людині відстрочку, але не звільнить її від обов’язку служити.

“Курська операція”, що стала неочікуваною для українського суспільства, виявилася ймовірно спланованою частиною стратегії військово-політичного командування…

Штучний інтелект допоміг розробити нові білки, здатні нейтралізувати смертельні токсини зміїної отрути.

Екскомандувача оперативно-тактичного угруповання “Харків” Юрія Галушкіна вдруге затримали. Сьогодні він вийшов з СІЗО під заставу.