В ЄС готові подвоїти виробництво артилерійських снарядів
Джерело: Bloomberg
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що Європейський Союз планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів цього чи наступного року, щоб допомогти Україні у військових зусиллях і збільшити постачання континенту.
“Ми бачимо, що європейські промислові потужності зросли, тому це позитивна тенденція. Ймовірно, до кінця року – або на початку наступного – ми зможемо виробляти майже вдвічі більше, ніж виробляли в Європі рік тому”, – зазначив Певкур.
ЄС намагається швидко збільшити виробництво 155-мм артилерійських снарядів для забезпечення постачання Україні і для поповнення власних запасів.
Певкур не уточнив обсягів, які очікується досягти, але в документі про політику Естонії, надісланому державам-членам на початку цього року, говориться, що блок має потужність виробляти близько 300 000 снарядів на рік.
Подвоєння цієї цифри означатиме виробництво 600 000 снарядів до кінця цього року, причому виробництво продовжуватиме зростати.
Особа, знайома з цим питанням, сказала, що наступного року потужність становитиме 1 мільйон снарядів.
- У межах плану з надання Україні мільйона артилерійських снарядів упродовж року, Європейський Союз наразі передав Україні 223,8 тисячі таких боєприпасів і 2,3 тисячі ракет різних видів.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
- Військові контррозвідники Служби безпеки викрили корупційну схему, яка призвела до зриву державного замовлення на виробництво великої партії боєприпасів для ЗСУ напередодні повномасштабного вторгнення РФ.
Спецпредставник Трампа Стів Віткофф заявив, що очікує підписання угоди про доступ США до мінеральних ресурсів України цього тижня. Однак, за його словами, сторони повинні піти на певні поступки.
Перша віцепремʼєрка Юлія Свириденко повідомила, що вартість природних ресурсів на тимчасово окупованих територіях України вже перевищує 350 мільярдів доларів.
Лідери Європейського Союзу проведуть позачерговий саміт 6 березня, щоб обговорити ситуацію в Україні та зміцнення європейської оборони, повідомив голова Європейської ради Антоніу Кошта.
Біля колишньої в’язниці КДБ у Вільнюсі напередодні третіх роковин повномасштабного вторгнення росіян в Україну виставили три макети із зображеням ув’язненого лідера Росії Володимира Путіна.
Глава Офісу президента Андрій Єрмак заперечив раніше поширену у ЗМІ інформацію, що Україна нібито відмовлялася від укладання угоди про рідкісноземельні метали зі США. Нині тривають перемовини.