В ЄС готові подвоїти виробництво артилерійських снарядів

Джерело: Bloomberg

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що Європейський Союз планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів цього чи наступного року, щоб допомогти Україні у військових зусиллях і збільшити постачання континенту.

“Ми бачимо, що європейські промислові потужності зросли, тому це позитивна тенденція. Ймовірно, до кінця року – або на початку наступного – ми зможемо виробляти майже вдвічі більше, ніж виробляли в Європі рік тому”, – зазначив Певкур.

ЄС намагається швидко збільшити виробництво 155-мм артилерійських снарядів для забезпечення постачання Україні і для поповнення власних запасів.

Певкур не уточнив обсягів, які очікується досягти, але в документі про політику Естонії, надісланому державам-членам на початку цього року, говориться, що блок має потужність виробляти близько 300 000 снарядів на рік.

Подвоєння цієї цифри означатиме виробництво 600 000 снарядів до кінця цього року, причому виробництво продовжуватиме зростати.

Особа, знайома з цим питанням, сказала, що наступного року потужність становитиме 1 мільйон снарядів.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.

Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.