В ЄС новим пакетом санкцій ввели обмеження проти причетних до депортації українських дітей

Джерело: The Guardian.

У межах 13-го пакету санкцій Європейський Союз введе обмеження проти осіб з Росії та Білорусі, які мали відношення до вивезення українських дітей.

Згідно з інформацією джерел, серед осіб у списку санкцій знаходяться чоловіки та жінки, які брали активну участь у незаконному перевезенні дітей до окупованого Криму, Білорусі та Росії.

Наприклад, в списку санкційних осіб згадується Інна Варламова – дружина Сергія Миронова, депутата Держдуми та лідера партії “Справедлива Росія – За правду”. Зазначається, що Варламова усиновила дитину, яку викрали з дитячого будинку у Херсоні, і особисто доставила двох дітей до Російської Федерації.

Також серед санкційованих осіб є Марина Пещанська – так звана “омбудсвумен з прав дитини” в Криму, яка займалася незаконним перевезенням дітей з дитячого будинку Мелітополя до Севастополя.

Додатково до цього у списку фігурують Ольга Волкова та Дмитро Демідов, яких вважають ключовими фігурами у примусовій депортації українських дітей до Білорусі та їх подальшому незаконному усиновленні російськими та білоруськими сім’ями.

The Guardian зазначає, що у санкційному списку також детально описана спроба перепрограмувати дітей у поглядах на війну, зокрема, через зустрічі з солдатами, надсилання листівок окупантам та навчання з бойової підготовки та поводження з дронами.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.