В ЄС пройде аудит щодо виконання країнами-членами постачання зброї Україні — FT
Джерело: Financial Times
Брюссель проводить перевірку обсягу постачання Україні озброєнь з боку країн-членів. Ця перевірка виникла після заяв про те, що деякі країни не відправили необхідну кількість озброєння.
Згідно з інформацією трьох дипломатів ЄС, Служба зовнішніх дій Європейського союзу (EEAS) займається цією перевіркою обсягу постачання озброєнь державами-членами після російської агресії. EEAS планує представити свої висновки столицям країн перед самітом лідерів ЄС, запланованим на 1 лютого.
Один з дипломатів стверджує, що перевірка буде ґрунтуватися на матеріалах, які надали держави-члени відповідно до запитів EEAS. Деякі країни висловили опір надавати повні дані.
Рішення про проведення перевірки було ухвалено після вимоги канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого тижня перевірити та порівняти військові поставки країн до Києва.
“Постачання зброї для України, заплановані на даний момент більшістю країн-членів ЄС, надто малі”, – сказав він.
Шольц також висловив необхідність огляду того, які конкретні внески зроблять європейські партнери для підтримки України у поточному році. Його коментарі відобразили побоювання в інших країнах ЄС щодо розмірів військових постачань, обіцяних іншими державами-членами.
- Естонія підготувала план військової стратегії для країн Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну за три роки. Головна теза – Захід не повинен боятися допомагати ЗСУ у війні. Експерти вважають, що нинішні суперечності як у Брюсселі, так і у Вашингтоні буде вирішено, і допомога в потрібних обсягах почне надходити Києву вже найближчим часом.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.