В ЄС пройде аудит щодо виконання країнами-членами постачання зброї Україні — FT
Джерело: Financial Times
Брюссель проводить перевірку обсягу постачання Україні озброєнь з боку країн-членів. Ця перевірка виникла після заяв про те, що деякі країни не відправили необхідну кількість озброєння.
Згідно з інформацією трьох дипломатів ЄС, Служба зовнішніх дій Європейського союзу (EEAS) займається цією перевіркою обсягу постачання озброєнь державами-членами після російської агресії. EEAS планує представити свої висновки столицям країн перед самітом лідерів ЄС, запланованим на 1 лютого.
Один з дипломатів стверджує, що перевірка буде ґрунтуватися на матеріалах, які надали держави-члени відповідно до запитів EEAS. Деякі країни висловили опір надавати повні дані.
Рішення про проведення перевірки було ухвалено після вимоги канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого тижня перевірити та порівняти військові поставки країн до Києва.
“Постачання зброї для України, заплановані на даний момент більшістю країн-членів ЄС, надто малі”, – сказав він.
Шольц також висловив необхідність огляду того, які конкретні внески зроблять європейські партнери для підтримки України у поточному році. Його коментарі відобразили побоювання в інших країнах ЄС щодо розмірів військових постачань, обіцяних іншими державами-членами.
- Естонія підготувала план військової стратегії для країн Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну за три роки. Головна теза – Захід не повинен боятися допомагати ЗСУ у війні. Експерти вважають, що нинішні суперечності як у Брюсселі, так і у Вашингтоні буде вирішено, і допомога в потрібних обсягах почне надходити Києву вже найближчим часом.
Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.
Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.
Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.
З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.