В ЄС пройде аудит щодо виконання країнами-членами постачання зброї Україні — FT

Джерело: Financial Times

Брюссель проводить перевірку обсягу постачання Україні озброєнь з боку країн-членів. Ця перевірка виникла після заяв про те, що деякі країни не відправили необхідну кількість озброєння.

Згідно з інформацією трьох дипломатів ЄС, Служба зовнішніх дій Європейського союзу (EEAS) займається цією перевіркою обсягу постачання озброєнь державами-членами після російської агресії. EEAS планує представити свої висновки столицям країн перед самітом лідерів ЄС, запланованим на 1 лютого.

Один з дипломатів стверджує, що перевірка буде ґрунтуватися на матеріалах, які надали держави-члени відповідно до запитів EEAS. Деякі країни висловили опір надавати повні дані.

Рішення про проведення перевірки було ухвалено після вимоги канцлера Німеччини Олафа Шольца минулого тижня перевірити та порівняти військові поставки країн до Києва.

“Постачання зброї для України, заплановані на даний момент більшістю країн-членів ЄС, надто малі”, – сказав він.

Шольц також висловив необхідність огляду того, які конкретні внески зроблять європейські партнери для підтримки України у поточному році. Його коментарі відобразили побоювання в інших країнах ЄС щодо розмірів військових постачань, обіцяних іншими державами-членами.

  • Естонія підготувала план військової стратегії для країн Заходу, щоб допомогти Україні виграти війну за три роки. Головна теза – Захід не повинен боятися допомагати ЗСУ у війні. Експерти вважають, що нинішні суперечності як у Брюсселі, так і у Вашингтоні буде вирішено, і допомога в потрібних обсягах почне надходити Києву вже найближчим часом.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.