В ЄС пропонують запровадити санкції проти російського «Совкомфлота»

Джерело: Bloomberg

Європейський Союз пропонує запровадити нові санкції проти російської державної судноплавної компанії ПАТ “Совкомфлот”. В ЄС прагнуть обмежити можливості Кремля фінансувати військові дії проти України.

Відповідна пропозиція міститься в документі, з яким ознайомилося Bloomberg.

ПАТ “Совкомфлот” відіграє ключову роль у транспортуванні російської нафти. Найбільша судноплавна компанія Росії допомагає країні обходити західні санкції, введені після вторгнення в Україну у 2022 році. Окрім транспортування нафти, компанія надає послуги з розвідки та морського перевезення скрапленого газу.

Після вторгнення Росії в Україну G7 встановила ціновий ліміт на експорт російської нафти та нафтопродуктів, щоб обмежити доступ країни до західних транспортних і страхових послуг. Проте Москва змогла адаптуватися до обмежень, включаючи заборону Європейського Союзу на імпорт російської нафти. Для цього вона залучила тіньовий флот танкерів і продаючи свою нафту азійським клієнтам.

У січні цього року Сполучені Штати вже наклали санкції на “Совкомфлот” і 14 танкерів сирої нафти, пов’язаних з компанією, намагаючись скоротити продажі російської нафти. Європейська пропозиція з санкцій слідує за цим прикладом. Проте для її реалізації потрібна підтримка всіх держав-членів ЄС. До часу остаточного ухвалення план може зазнати змін.

Крім того, Європейський Союз пропонує накласти санкції на 13 суден, які залучені до перевезення товарів і технологій, що використовуються в оборонному секторі та секторі безпеки, а також у транспортуванні нафти та нафтопродуктів або сприяють розширенню енергетичного сектору Росії.

У ніч проти 5 липня підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по об’єкту воєнно-промислового комплексу країни-агресора — акціонерному товариству “ВНДІР-Прогрес” у місті Чебоксари, Чуваська Республіка РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.