В ЄС розпочинають регулювання діяльності месенджера Telegram

Джерело: De Standaard

Євросоюз здіснив кроки до регулювання додатка для обміну повідомленнями Telegram через зростання занепокоєння щодо незаконного контенту на платформі. Відтак Бельгійський інститут пошти та телекомунікацій (BIPT) отримав повноваження наглядати за діяльністю сервісу в Європі.

Telegram, який вважається онлайн-простором для ультраправих, дилерів і терористів, став об’єктом ретельного нагляду. Заснована у 2013 році двома братами з Росії, платформа вже має близько 700 мільйонів активних користувачів у всьому світі, включаючи 40 мільйонів в Європі.

Одним із головних занепокоєнь є те, що Telegram використовують для розповсюдження незаконного вмісту, включно з наркотиками, нелегальною торгівлею та терористичною пропагандою. Так, за останні місяці Telegram заблокував кілька каналів пропаганди ХАМАСу, проте загальний принцип вільного спілкування залишається незмінним.

За новими правилами, введеними Європейським актом про цифрові послуги (DSA), який повністю набрав чинності в лютому, кожна соціальна мережа, включно з Telegram, має бути представлена в Європі. Telegram вже призначила бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником.

“Якщо хтось у Нідерландах виявляє на Telegram канал, який закликає до насильства, і повідомлення залишаються без уваги, то вони можуть подати скаргу до BIPT”, – пояснює Матіас Вермеулен, представник офісу захисту прав даних AWO.

Ця ініціатива покладає на BIPT відповідальність за моніторинг вмісту та вживання заходів у випадку недотримання правил. Це, безумовно, стане серйозним випробуванням для Telegram, відомого своєю мінімальною співпрацею з урядовими структурами.

BIPT сподівається, що офіційне призначення відбудеться протягом найближчих днів і буде оголошено у Staatsblad. Це знаменує початок нової ери у регулюванні онлайн-платформ в Європі.

Британський актор Г’ю Грант став неочікуваним героєм соціальних мереж після свого візиту на чемпіонат Вімблдону 2025 року, задрімавши безпосередньо під час тенісного турніру.

Росія зобов’язана компенсувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на полях Конференції з відновлення України у Римі. За оцінками Берліна, сума завданих збитків становить близько 500 мільярдів євро.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

Американська співачка Бейонсе отримала випадкову хвилю схвалення та захоплення від російських громадян після свого концерту поблизу Вашингтона у межах світового туру Cowboy Carter. Увагу російських користувачів привернуло сценічне вбрання виконавиці, виконане в червоному, синьому та білому кольорах.

В Офісі президента нині оцінюють можливість звільнення двох міністрів — освіти і науки Оксена Лісового та охорони здоров’я Віктора Ляшка.