В ЄС розширили санкції проти Білорусі
Джерело: пресслужба Європейської Ради
Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про запровадження санкцій проти 28 осіб за їхню участь у репресіях і порушеннях прав людини в Білорусі.
Санкції накладено на двох заступників начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією (ГУБАЗіК) Міністерства внутрішніх справ Білорусі, що відповідає за політичні переслідування, довільні арешти і жорстоке поводження з активістами та членами громадянського суспільства.
До списку санкцій також увійшли прокурори і судді, які ухвалювали політично вмотивовані вироки, зокрема щодо протестувальників проти фальсифікації президентських виборів 2020 року, а також керівники виправних установ.
Санкції торкнулися давніх прихильників режиму Лукашенка, таких як генеральна директорка БелТА Ірина Акулович, ведучий програми “Сенат” на каналі СТВ і голова Молодіжної ради при Національних зборах Білорусі Микита Рачиловський. Ще у цьому переліку є колишній керівник пресслужби Лукашенка Дмитро Жук. Ці особи активно поширювали неправдиву інформацію та дезінформацію, пропагували ненависть до демократичної опозиції та громадянського суспільства.
Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі тепер поширюються на 261 фізичну і 37 юридичних осіб.
Санкції включають заморожування активів, заборону громадянам і компаніям ЄС надавати їм кошти, а також заборону на поїздки, що не дозволяє цим особам в’їжджати або прямувати транзитом через територію ЄС.
- В середу, 26 червня, країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.