В ЄС ще на два роки продовжили тренувальну місію для бійців ЗСУ
Джерело: журналіст “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк у X (Twitter)
Європейський Союз ухвалив рішення про продовження військової навчальної місії для Збройних Сил України ще на два роки, повідомили представники ЄС. Це дозволить продовжити підготовку українських військових, яка наразі здійснюється у 24 країнах-учасницях місії.
За два роки програми тренування в межах цієї місії пройшли близько 70 тисяч українських військовослужбовців, що стало значним внеском ЄС у зміцнення оборонних спроможностей України.
Навчальна місія, відома як “EUMAM Ukraine”, досягла повної оперативної готовності у 2022 році. Спочатку мандат був встановлений на два роки з бюджетом у 3,1 млрд євро, однак нині його продовжено для підтримки військової підготовки.
Від початку запуску EUMAM у жовтні 2022 року понад 34 тисяч українських солдатів пройшли підготовку, спрямовану на підвищення їхньої бойової ефективності.
- У 2025 році студенти третього курсу українських університетів розпочнуть базовий військовий вишкіл, повідомив заступник міністра освіти Михайло Винницький. Нововведення не пов’язане з мобілізацією, а покликане дати молоді знання з поводження зі зброєю та основ оборони.
12 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова допомогти США у гасінні лісових пожеж у Каліфорнії.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна готова віддавати Північній Кореї її людей у межах обміну українських військових, котрі перебувають у російському полоні.
У Норвегії планують відновити скасовану 30 років тому вимогу стосовно обов’язкового зведення бомбосховищ у нових будівлях. Положення стане частиною нового плану цивільної оборони країни на тлі повномасштабного вторгнення сусідньої Росії в Україну.
Боронячи Україну від повномасштабного вторгнення росіян, загинув військовослужбовець, документаліст та військовий репортер з Івано-Франківщини Руслан Ганущак на псевдо “Остап”.
Нещодавнє опитування ППІ свідчить, що нібито 73% українців “підтримують негайні мирні переговори”, проте, його достовірність викликає сумніви. Так, згідно з базою псевдосоціологів і прихованих піарників, котру видання Texty.org.ua веде з 2015 року, ця організація має тривалі зв’язки з проросійськими партіями та маніпулює результатами досліджень.