В ЄС за 2023 рік заробили близько 130 млн євро на відмові в отриманні шенгенських віз

Джерело: звіт EUobserver

Бюджети урядів країн Євросоюзу поповнилися 130 млн євро від відмов у видаванні шенгенських віз минулого року. Ця сума є вищою у порівнянні зі 105 млн євро, зібраними у 2022 році.

Прогнозується, що сума таких “зворотних грошових переказів” подальше зростатиме. Зокрема, з 11 червня плата за подання заяви на отримання візи до ЄС збільшиться з 80 до 90 євро для дорослих. Внески не підлягають поверненню навіть за умови відмови.

Тим часом Велика Британія зібрала 44 млн фунтів стерлінгів (що становить приблизно 50 млн євро) у вигляді відмов у видаванні віз.

Дані показують, що 90% витрат, пов’язаних із відмовами у видаванні шенгенських віз, припадають на країни Африки та Азії. Найбільша кількість заяв на отримання візи до ЄС надходить із Марокко та Алжиру.

Відсоток відмов у короткострокових гостьових візах до Європи та Великої Британії є вищим у країнах із низьким та середнім рівнем доходу. Особливо це стосується африканських країн, де відсоток відмов сягає 40-50%.

У 2024 році Євросоюз вирішив підвищити ціни на шенгенські візи, пояснивши це інфляцією. 24 травня Рада ЄС схвалила оновлений Шенгенський кодекс про кордони, який регулює управління внутрішніми та зовнішніми кордонами, а також правила прикордонного контролю людей, які перетинають зовнішні кордони ЄС.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію на фронті станом на  19.00 23 червня. Ворог продовжує докладати основних зусиль на Куп’янському та Покровському напрямках. Впродовж доби кількість бойових зіткнень на всій лінії фронту збільшилась вже до 96.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.