В Єврокомісії розслідують вплив TikTok, YouTube і Snapchat на психічне здоров’я

Джерело: Еuronews

Європейська комісія розпочала розслідування щодо впливу соціальних платформ TikTok, YouTube та Snapchat на психічне здоров’я користувачів.

Мета розслідування – з’ясувати, як ці платформи використовують алгоритми для рекомендацій відео та як вони впливають на вразливі групи людей. Наприклад, через контент, що пропагує самоушкодження, порушення харчової поведінки, депресію та наркотичні залежності.

Увагу приділяють також таким функціям, як автоматичне відтворення та нескінченне прокручування, і заходам, які впроваджені для захисту користувачів від шкідливого контенту.

Розслідування проводиться в межах Європейського закону про цифрові послуги (DSA), який зобов’язує великі онлайн-платформи з понад 45 мільйонами користувачів щомісяця дотримуватися високих стандартів прозорості. Платформи, що не нададуть необхідну інформацію або нададуть хибні дані, можуть отримати значні штрафи.

Цей процес є початковим етапом, після якого Єврокомісія вирішить, чи порушувати офіційне провадження на основі отриманих відповідей.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.

Цей день — справжній ковток свіжості після спеки. Погода в Україні зміниться: зниження температури, хмарність і локальні дощі зроблять повітря легшим. За даними SINOPTIK.ua, збережеться підвищений рівень алергенів та місцями — грози.