В Єврокомісії розслідують вплив TikTok, YouTube і Snapchat на психічне здоров’я

Джерело: Еuronews

Європейська комісія розпочала розслідування щодо впливу соціальних платформ TikTok, YouTube та Snapchat на психічне здоров’я користувачів.

Мета розслідування – з’ясувати, як ці платформи використовують алгоритми для рекомендацій відео та як вони впливають на вразливі групи людей. Наприклад, через контент, що пропагує самоушкодження, порушення харчової поведінки, депресію та наркотичні залежності.

Увагу приділяють також таким функціям, як автоматичне відтворення та нескінченне прокручування, і заходам, які впроваджені для захисту користувачів від шкідливого контенту.

Розслідування проводиться в межах Європейського закону про цифрові послуги (DSA), який зобов’язує великі онлайн-платформи з понад 45 мільйонами користувачів щомісяця дотримуватися високих стандартів прозорості. Платформи, що не нададуть необхідну інформацію або нададуть хибні дані, можуть отримати значні штрафи.

Цей процес є початковим етапом, після якого Єврокомісія вирішить, чи порушувати офіційне провадження на основі отриманих відповідей.

У складі Збройних сил України створили спеціальний підрозділ, завданням якого є захист культурної спадщини. Це рішення підтверджує зобов’язання України дотримуватися міжнародних стандартів, зокрема Гаазької конвенції 1954 року.

Речник Сил оборони півдня Владислав Волошин повідомив, що російські окупанти щодня намагаються форсувати Дніпро на півдні. 

Прем’єр-міністр Фінляндії та член коаліції Петтері Орпо заявив, що східний кордон країни залишатиметься закритим.

На польсько-українському кордоні відкрили новий пункт пропуску “Нижанковичі – Мальховичі”.

Сьогодні, 21 грудня, в рамках операції ГУР МО та МЗС України евакуювали з Сирії понад 30 громадян України.