В Єврокомісії узгодили проєкт 14-го пакету санкцій проти Росії

Джерело: PolskieRadio24

Європейська комісія направила членам Євросоюзу проєкт 14-го пакета санкцій проти РФ. Передбачається, що обмеження стосуватимуться зокрема імпорту російського СПГ.

Так, Єврокомісія має намір обмежити імпорт скрапленого газу з Росії, однак не планує повного ембарго. Мовиться про заборону на перевалку російського СПГ в європейських портах, звідки паливо потім відправляється по всьому світу.

Комісія також хоче накласти санкції на кілька суден з так званого “тіньового флоту”, що транспортує російську нафту попри обмеження ЄС. Танкерам заборонять заходити в європейські порти.

Окрім цього, транспортним компаніям, які принаймні на чверть належать росіянам, також заборонять працювати в ЄС. Комісія також підготувала список із понад 50 компаній з-за меж ЄС, які підпадають під торговельні обмеження, оскільки забезпечують Росію західними компонентами та допомагають обходити санкції.

Раніше повідомляли, що санкції охоплять компанії з Китаю, Гонконгу, Туреччини та Киргизстану. Також заборона стосуватиметься фінансування Росією політичних партій і фондів, та неурядових організацій і дослідницьких центрів.

Зауважується, що окремо Єврокомісія запропонувала заборонити продаж українських творів мистецтва на ринку ЄС, якщо є підозри, що вони могли бути вкрадені. Заборони на імпорт алюмінію немає, однак міститься заборона на імпорт гелію. Щодо заборони на експорт, то вона стосуватиметься, зокрема, марганцевої руди, гірничого обладнання, моніторів та електроніки.

Раніше ми повідомляли, що в Європейському Союзі почали підготовку 14-го пакету санкцій, який можуть ухвалити вже навесні.

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс зауважив, що пакет міститиме широкий список обмежувальних заходів з акцентом на боротьбу з обходом санкцій. Як приклад, Зокрема мовиться про морський сектор, де РФ намагається порушувати граничну ціну на експорті своєї нафти.

Також Єврокомісія шукає методи протидії  обходу санкцій через дочірні компанії західних країн, які працюють за межами Європи. Домбровскіс пригрозив відповідальністю материнським організаціям, які заплющують очі на сумнівні бізнес-операції своїх філій.

Він запевнив, що ЄС і надалі тиснутиме на Росію і тих, хто підтримує її війну проти України, “де б вони не знаходилися”.

Домбровскіс додав, що санкції ефективні лише тоді, коли вони виконуються належно. Санкції мають явний і суттєвий вплив на російську економіку та іноземні доходи. Вони розірвали існуючі ланцюжки постачань. Нині росіяни мають обмежений доступ до західних технологій у ключових галузях промисловості.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.