В Європарламенті підтримали можливість надання Вірменії статусу кандидата в члени ЄС

Джерело: резолюція Європарламенту

Європарламент ухвалив резолюцію, якою запропонував розглянути можливість надати Вірменії статус кандидата у члени ЄС. Відповідну пропозицію підтримали 504 євродепутати, ще 4 були проти, тоді як ще 32 утрималися.

Не обов’язкова до виконання резолюція пояснюю, що РФ досі серйозно впливає на економіку Вірменії, тож Єревану необхідно акцентувати на можливий обхід санкцій Євросоюзу проти Москви. Водночас у тексті зауважується, що у Вірменії відбулися політичні зміни. І наголошується, що 1 лютого Вірменія стала учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

У тексті зазначається, що Вірменію підтримують в її постійних зусиллях щодо впровадження реформ і зміцнення демократії, верховенства права та належного управління.

Якщо Вірменія зацікавлена в отриманні статусу кандидата і продовжить іти шляхом стабільних реформ, що зміцнюють її демократію, це може стати основою для етапу трансформації у відносинах ЄС-Вірменія, – зазначили у спільної резолюції.

Згодом глава вірменського уряду зреагував на резолюцію Європарламенту про те, що Вірменія може отримати статус кандидата на вступ до ЄС, і має намір поглиблювати співпрацю з європейськими структурами.

Нікол Пашинян зазначив, що у країни є “політична воля продовжувати співпрацю з Євросоюзом”.

Раніше у Вірменії заявили, що розглядають можливість подати заявку на членство у Європейському Союзі.

Сьогодні у Вірменії широко обговорюється багато нових можливостей, і це не буде секретом, якщо я скажу, що це включає членство в Європейському Союзі, – розповів глава МЗС країни Арарат Мірзоян.

Таку ж позицію він висловлював на полях дипломатичного форуму в Анталії, оскільки Вірменія на тлі напружених стосунків з Росією, прагне налагодити зв’язок із Заходом.

Сили оборони України просунулися поблизу Куп’янська, тоді як російські загарбники тиснуть на трьох напрямках.

Зранку 6 квітня російські війська атакували Київ, внаслідок чого в Дарницькому, Солом’янському та Оболонському районах столиці зафіксовані влучання, спалахнули пожежі, відомо про щонайменше трьох постраждалих.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 5 квітня. Від початку цієї доби відбулося 152 бойових зіткнення.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.