В Європарламенті відбувся показ фільму «20 днів у Маріуполі»

Фото: Мінреінтеграції

Джерело: Мінреінтеграції

В Європейському парламенті показали український фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, який здобув премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.

Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук взяла участь у відкритті показу фільму. Посадовиця подякувала депутатам Європарламенту і зокрема депутатці Сандрі Калнієт за внесок в організацію цього заходу.

“Кадри, які ми зараз побачимо, є задокументованим свідченням звірств російських окупантів”, – зазначила віцепрем’єрка перед показом фільму.

Також Ірина Верещук висловила слова підтримки режисеру Мстиславу Чернову і всій знімальній групі, яка, ризикуючи життям, фільмувала страшні злочини росіян в українському Маріуполі.

“Картина показує початок повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Але війна продовжується. Від російських ракетних обстрілів і сьогодні гинуть люди”, – наголосила віцепрем’єрка.

Посадовиця подякувала Європейському Союзу і всім партнерам України за військову, фінансову та гуманітарну підтримку, а також країнам, які прихистили українських громадян.

“Маємо примножувати зусилля для забезпечення нашої спільної перемоги та притягнення Росії до відповідальності. Кожен потенційний агресор повинен знати, що на нього чекає, якщо він зруйнує мир. Саме це забезпечить майбутнє без війни для Європи”, – підсумувала віцепрем’єрка.

Фото: Мінреінтеграції

Нагадаємо, що в ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Зауважимо, що це перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.

“Я вдячний. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах. Але я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо зробити так, що правда переважить. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!”, – сказав зі сцени Чернов.

Довідково. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

Президент США Джо Байден перше дозволив використовувати Україні надані США ракети великої дальності для ударів вглиб території Росії, інформують офіційні особи США.

Внаслідок чергової атаки російських військ 17 листопада у Херсоні збільшилася кількість загиблих до трьох осіб, повідомляє начальник Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко.

Велика Британія призупинила постачання далекобійних ракет Storm Shadow Україні, аби використати їх більш ефективно в майбутньому, після схвалення ударів вглиб Росії, інформують джерела у британському Міноборони.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 18 листопада в усіх регіонах України вимушено застосовуватимуть заходи обмеження споживання електроенергії. Енергетики закликають до економного споживання світла.

16 листопада президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін провели зустріч на полях саміту АТЕС у Перу, підбиваючи підсумки відносин між двома країнами за чотири роки каденції чинного американського глави.