В Європі азіатські шершні нищать популяцію медоносних бджіл – The Guardian

Джерело: The Guardian

В Європі схвильовані поширенням на континенті азіатських шершнів, які нищать популяцію медоносних бджіл. Депутати Європарламенту, що представляють Італію, закликали Єврокомісію вжити заходів для протидії цій загрозі.

Як розповіли у виданні, жовтоногих шершнів, розповсюджених в південно-східній Азії, було вперше виявлено в Європі два десятиліття тому. Спочатку вони з’явилися у Франції, а потім поширилися на сусідні країни – Іспанію, Бельгію, Нідерланди, Португалію та Італію. В останній вони спричинили певний хаос, коли в 2012 році почали нищити місцевих бджіл у північних районах країни.

Зважаючи на те, що бджоли життєво необхідні не тільки для комерційного виробництва меду, але й для підтримки здорової екосистеми, одинадцять депутатів Європарламенту від Італії вимагають від Єврокомісії розробити “конкретні заходи для боротьби з розповсюдженням комах шляхом фінансування систем контролю за кошти ЄС”.

За словами депутата Європарламенту Сальваторе Де Мео, азіатський шершень є “ненажерливим хижаком”, здатним вбивати до 30 бджіл на день.

“З 2004 року це призвело до значного скорочення популяції бджіл у деяких країнах ЄС”, – наголосив він.

Вважається, що азіатські шершні (vespa velutina) потрапили в Європу через французький порт Бордо в 2004 році, коли прибули в контейнері з керамікою, імпортованою з Китаю. Тепер збитки від розповсюдження цього інвазивного виду коштують французькій економіці близько 31 млн євро на рік. У Португалії виробництво меду через них скоротилося на 35% за останні роки.

Тоді як в Італії комахи вперше були виявлені в Лігурії, а потім поширилися в П’ємонті, Тоскані, а нещодавно – в Емілії-Романьї та Венето. Загальнонаціональні втрати Італії від цієї популяції шершнів не підраховано, але відомо, що в регіоні Лігурія виробництво меду скоротилося на 50%.

“Азіатський шершень атакує кілька вуликів одночасно. Вони вбивають бджіл з неймовірною швидкістю, розчленовують їх і приносять рештки назад у власні гнізда, щоб годувати своїх дитинчат”, – зазначив президент асоціації бджолярів регіону Венето Мікеле Мерідіо.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.