В Європі тривають повені: в Австрії чоловік показав, як паркан стримує подвір’я від потоку
Джерело: Max Pekarsky, Euronews
У мережі поширюються кадри того, як вулиці міст і сіл перетворюються на стрімкі ріки через повені, спричинені штормом “Борис”.
“Нижня Австрія в надзвичайному стані”, – написав місцевий мешканець і опублікував кадри того, як його кам’яний паркан стримує потік.
Переглянути цей допис в Instagram
Наразі Італія готується до екстремальних погодних умов, оскільки шторм “Борис”, що пронісся Центральною Європою, рухається на південь.
Внаслідок повеней, викликаних штормом, загинули щонайменше 21 особа в Польщі, Чехії, Австрії та Румунії.
Словаччина, Угорщина та Хорватія – у стані підвищеної готовності через загрозу повеней. В Італії, особливо в регіонах Емілія-Романья, Марке та Лаціо, також посилено заходи безпеки.
Регіони поблизу чесько-польського кордону зазнали серйозних руйнувань, і багатьох мешканців евакуйовано через наслідки шторму.
Прем’єр Чехії Петр Фіала повідомив, що 13 500 осіб евакуйовано, а понад 600 врятовано. Загроза повені в країні зменшується: затоплених ділянок стало менше – із понад 200 до трохи більше ніж 130. Проте Південна Богемія досі під загрозою.
Села біля Дунаю також зазнають ризику затоплення, оскільки рівень води в річці зростає.
Для деяких людей це вже стало реальністю. У долинах Пілах і Камп в Австрії цілі села затоплені, і багато людей змушені були евакуюватися.
Угорщина стурбована можливістю, що Дунай вийде з берегів у столиці. Мер Будапешта попередив про можливість найвагоміших повеней за останні десять років.
У Польщі триває боротьба з повенями. Місцеві жителі та рятувальні команди працюють разом, щоб укріпити береги річок і доставити воду та їжу евакуйованим.
- Найближчим часом Україні повінь не загрожує, запевнила синоптикиня Наталія Діденко. Стихійне лихо, що охопило Чехію, Словаччину, Польщу та інші європейські країни, викликане затяжними дощами через циклон середземноморського, а точніше – генуезького походження.
14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.