В ЗСУ розповіли про роль фортифікацій та застосування хімічних боєприпасів окупантами
Джерело: Генштаб ЗСУ
На брифінгу Командування Сил підтримки ЗСУ обговорили питання інженерно-фортифікаційних споруд та використання російськими військами боєприпасів із небезпечними хімічними речовинами.
За словами полковника Володимира Гусара, заступника начальника інженерних військ, інженерні споруди відіграють ключову роль у захисті українських військових і стримуванні наступальних дій росіян.
“Фортифікації зберігають життя наших військовослужбовців, а інженерні загородження стримують ворога та знищують його техніку. За 2024 рік втрати російського особового складу та бронетехніки на наших мінно-вибухових загородженнях становлять до 20% від загальних втрат ворога”, — повідомив полковник.
Інженерні війська також активно допомагають підрозділам, що ведуть наступальні дії. Зокрема, розгороджувальні підрозділи відіграли значну роль у прориві оборони противника в Курській області.
Полковник Артем Власюк, начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління РХБЗ, повідомив про систематичне використання російськими військовими небезпечних хімічних речовин проти ЗСУ.
“З початку повномасштабного вторгнення було зафіксовано близько 4,8 тисячі випадків застосування таких речовин. За листопад — 166 випадків. Хоча ці речовини класифікуються як засоби боротьби із заворушеннями, їх заборонено використовувати у війні”, — зазначив він.
Щоб приховати ці злочини, росіяни часто завдають артилерійських ударів по позиціях українських військових одразу після використання заборонених боєприпасів.
Від початку вторгнення понад 2 тисячі українських військових отримали отруєння різного ступеня через такі атаки, зокрема речовинами CS і CN. На жаль, три випадки завершилися летально.
Застосування хімічних речовин порушує норми Міжнародного гуманітарного права та Конвенцію про заборону хімічної зброї. Росія грубо ігнорує свої зобов’язання за міжнародними угодами, йдеться у повідомленні представників ЗСУ.
- Лінії оборони на кордоні Дніпропетровської області залишаються недобудованими. Між Кураховим, Великою Новосілкою та Покровськом є проломи, які можуть зробити лінію вразливою у разі наступу росіян.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи в Шевченківському районі Києва після ранкового ракетного удару РФ.
Росія продовжує застосовувати проти Сил оборони спеціальні боєприпаси, споряджені небезпечними хімічними речовинами. У грудні 2024 року зафіксовано 434 випадки застосування таких боєприпасів.
У Запоріжжі тривають рятувальні роботи після російського ракетного удару. Рятувальники витягли з-під завалів тіло загиблого чоловіка.
На Донеччині загинула 24-річна білоруська доброволиця Марія Зайцева. Дівчина брала участь у боях під Бахмутом у складі 2-го інтернаціонального легіону.
16 січня міністр закордонних справ Андрій Сибіга провів переговори у Києві зі своїм нідерландським колегою Каспаром Вельдкампом, котрий повідомив про виділення 27 млн допомоги: кошти скерують на енергетику та оборону.