В ЗСУ розповіли про роль фортифікацій та застосування хімічних боєприпасів окупантами

Джерело: Генштаб ЗСУ
На брифінгу Командування Сил підтримки ЗСУ обговорили питання інженерно-фортифікаційних споруд та використання російськими військами боєприпасів із небезпечними хімічними речовинами.
За словами полковника Володимира Гусара, заступника начальника інженерних військ, інженерні споруди відіграють ключову роль у захисті українських військових і стримуванні наступальних дій росіян.
“Фортифікації зберігають життя наших військовослужбовців, а інженерні загородження стримують ворога та знищують його техніку. За 2024 рік втрати російського особового складу та бронетехніки на наших мінно-вибухових загородженнях становлять до 20% від загальних втрат ворога”, — повідомив полковник.
Інженерні війська також активно допомагають підрозділам, що ведуть наступальні дії. Зокрема, розгороджувальні підрозділи відіграли значну роль у прориві оборони противника в Курській області.
Полковник Артем Власюк, начальник відділу екологічної безпеки та цивільного захисту управління РХБЗ, повідомив про систематичне використання російськими військовими небезпечних хімічних речовин проти ЗСУ.
“З початку повномасштабного вторгнення було зафіксовано близько 4,8 тисячі випадків застосування таких речовин. За листопад — 166 випадків. Хоча ці речовини класифікуються як засоби боротьби із заворушеннями, їх заборонено використовувати у війні”, — зазначив він.
Щоб приховати ці злочини, росіяни часто завдають артилерійських ударів по позиціях українських військових одразу після використання заборонених боєприпасів.
Від початку вторгнення понад 2 тисячі українських військових отримали отруєння різного ступеня через такі атаки, зокрема речовинами CS і CN. На жаль, три випадки завершилися летально.
Застосування хімічних речовин порушує норми Міжнародного гуманітарного права та Конвенцію про заборону хімічної зброї. Росія грубо ігнорує свої зобов’язання за міжнародними угодами, йдеться у повідомленні представників ЗСУ.
- Лінії оборони на кордоні Дніпропетровської області залишаються недобудованими. Між Кураховим, Великою Новосілкою та Покровськом є проломи, які можуть зробити лінію вразливою у разі наступу росіян.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.