У ЗСУ спростять механізм переведень бійців: як це працюватиме
Джерело: Володимир Зеленський, Рустем Умєров
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою запроваджують механізм переведень військовослужбовців між частинами за їхньою ініціативою.
Переведення здійснюватиметься через застосунок “Армія+”.
Для переведення потрібні копія військового квитка (або посвідчення офіцера) та рекомендаційний лист від нової бригади. Для рядового та сержантського складу дозвіл від чинного командира більше не потрібен.
Результат перевірки буде надано протягом 72 годин. Військовослужбовець отримає сповіщення у застосунку. У разі відмови мають бути зазначені чіткі причини. Необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.
Переведення можливе не частіше, ніж раз на рік, і після 6 місяців служби у поточному підрозділі.
Міністерство оборони контролюватиме ефективність цього механізму. Технічна готовність до запуску системи – 15 листопада.
- 53-тя та 47-ма окремі механізовані бригади ЗСУ закликали військовослужбовців, які самовільно залишили частини, повернутися до служби. У зверненнях зазначається готовність надати підтримку і консультації на всіх етапах повернення. За два дні 47 ОМБр отримала майже 100 заявок від охочих повернутися на службу після СЗЧ.
58-річного окупанта, який з 2014 воював у лавах бойовиків “Л/ДНР”, а з початком повномасштабного вторгнення катував жителів Харківської області, заочно судитимуть за обвинуваченням у жорстокому поводженні з цивільними.
Російські пропагандисти заявили, що війська РФ перейшли кордон України у Чернігівській області в районі сіл Грем’яч та Мурав’ї. Як доказ вони показували російський триколор, встановлений неподалік кордону. Однак Оперативне командування “Північ” спростовує це.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ повнопривідний бронеавтомобіль підвищеної прохідності “Зубр”.
Міністр оборони – віцепрем’єр-міністр Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що українці забули про допомогу, яку надала Варшава.
Протягом минулої доби, 14 листопада, по всій лінії фронту зафіксовано 144 бойових зіткнення, зокрема 37 атак відбулось на Курахівському напрямку.