У ЗСУ спростять механізм переведень бійців: як це працюватиме
Джерело: Володимир Зеленський, Рустем Умєров
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, якою запроваджують механізм переведень військовослужбовців між частинами за їхньою ініціативою.
Переведення здійснюватиметься через застосунок “Армія+”.
Для переведення потрібні копія військового квитка (або посвідчення офіцера) та рекомендаційний лист від нової бригади. Для рядового та сержантського складу дозвіл від чинного командира більше не потрібен.
Результат перевірки буде надано протягом 72 годин. Військовослужбовець отримає сповіщення у застосунку. У разі відмови мають бути зазначені чіткі причини. Необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.
Переведення можливе не частіше, ніж раз на рік, і після 6 місяців служби у поточному підрозділі.
Міністерство оборони контролюватиме ефективність цього механізму. Технічна готовність до запуску системи – 15 листопада.
- 53-тя та 47-ма окремі механізовані бригади ЗСУ закликали військовослужбовців, які самовільно залишили частини, повернутися до служби. У зверненнях зазначається готовність надати підтримку і консультації на всіх етапах повернення. За два дні 47 ОМБр отримала майже 100 заявок від охочих повернутися на службу після СЗЧ.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.