ВАКС конфіскував майно експрезидента АТ «Мотор Січ» Богуслаєва

Джерело: пресслужба ВАКС

18 квітня колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до колишнього президента АТ “Мотор Січ” і директора представництва товариства в м. Москва, російського підприємця та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.

Зокрема ВАКС стягнув у дохід держави активи підсанкційних осіб: нерухоме майно, кошти, розміщені на банківських рахунках, частки у статутному капіталі низки господарських товариств, цінні папери, майнові права на торговельні марки і промислові зразки та вогнепальну зброю.

Зауважується, що апеляційну скаргу на рішення Вищого антикорупційного суду можуть подати учасники справи, або їх представники до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду упродовж п’яти днів з дня проголошення рішення суду.

У жовтні 2023 року Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.

Крім того, у межах кримінального провадження наклали арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.

Зауважимо, раніше Солом’янський райсуд Києва продовжив запобіжний захід експрезиденту компанії “Мотор Січ” Вячеславу Богуслаєву та начальнику департаменту з зовнішньої економічної діяльності Олегу Дзюбі. Згідно з рішенням, обоє перебуватимуть під вартою без права на заставу до 10 червня.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення проти експрезидента “Мотор Січі” за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

При цьому його підлеглий – очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства – обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення.

Раніше стало відомо, що В’ячеслав Богуслаєв має російське громадянство з 2000 року. Також СБУ оприлюднила докази його співпраці з РФ.

У жовтні Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.

У Генеральному штабі ЗСУ оприлюднили оперативну інформацію станом на 23.30 16.05.2024 щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують виконувати завдання з відбиття широкомасштабної збройної агресії РФ. Наразі вздовж лінії фронту тривають бої.

Союзники по НАТО наближаються до погодження плану з відрядження військ в Україну для підготовки українських сил, перетинаючи ще одну з “червоних ліній” Путіна.

Пізно ввечері 16 травня російські війська атакували Харків безпілотниками. Згодом ворог здійснив ракетний обстріл міста.

Міністри фінансів країн “Великої семи”, котрі зустрінуться наступного тижня в Італії, підтримають план Європейського Союзу щодо використання доходів від заморожених російських активів для військової допомоги Україні, підтвердив 16 травня офіційний представник міністерства фінансів Італії.

Пізно ввечері 16 травня російські війська атакували Харків безпілотниками. Влада міста поінформувала містян про роботу ППО, закликавши перебувати в укриттях.