ВАКС удесятеро зменшив заставу ексголові Хмельницької МСЕК Крупі

Джерело: пресслужба ВАКС

10 липня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання детектива НАБУ та продовжив екскерівниці Хмельницької МСЕК запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 7 вересня включно.

Втім, підозрюваній вкотре зменшили заставу до 56 млн грн.

У випадку внесення застави на підозрювану покладаються такі обов’язки:

– прибувати за викликом до слідчого, прокурора чи суду;

– не залишати межі Хмельницького без дозволу слідчого, прокурора або суду;

– утримуватися від спілкування із працівниками КЗОЗ “Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи” та особами, які зверталися для проведення медико-соціальної експертизи у КЗОЗ “Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи” з питань, що стосуються обставин кримінального провадження;

– повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;

– здати до уповноваженого органу свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, крім паспорта громадянина України.

Спершу Тетяні Крупі встановили заставу 500 млн грн. Згодом її зменшили до 300 млн, тоді до 280 млн, після чого – до 260 млн грн. За минулим рішенням суду розмір застави становив 230 млн грн. Та вже 31 березня судді вирішили удвічі зменшити заставу – до 130 млн грн. Вже 10 липня заставу знову зменшили.

За даними слідства, вказана особа підозрюється у незаконному збагаченні (ст. 368-5 КК України).

Що передувало

4 жовтня 2024 року працівники ДБР викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина у незаконному збагаченні. Син посадовиці займав керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Як стало відомо згодом, фігурантку звуть Тетяна Крупа. Її син Олександр і чоловік Володимир є засновниками компанії “СОЛАР-ІНВЕСТ”, яка спеціалізується на виробництві сонячної електроенергії.

У посадовців вдома працівники ДБР виявили майже 5,2 млн доларів, 300 тисяч євро, понад 5 млн гривень, а також брендові прикраси.

“Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах”, – кажуть в ДБР.

Після цього редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов заявив, що п’ятдесят прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олійником оформили інвалідність, “дахуючи” корупційну схему “слуги народу” Крупи у МСЕК та Пенсійному фонді.

За його словами, обставини справи свідчать, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну систему, яку створила “слуга народу” Тетяна Крупа, оскільки були співучасниками корупційних схем.

За підрахунками Бутусова,  за деклараціями загальна сума пенсій, які отримали тільки встановлені 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, становить як мінімум 54,1 мільйона гривень.

Згодом Генеральний прокурор України Андрій Костін заявив про звільнення з посади після корупційних скандалів із МСЕК та прокурорами.

Тоді, влада країни скликала засідання РНБО, де ухвалила рішення про ліквідацію МСЕК.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Медико-соціальні експертні комісії в Україні замінять новою європейською моделлю: цифровою і повністю прозорою.

4 листопада Кабінет міністрів України подав у Верховну Раду анонсований законопроєкт про реформування (ліквідацію) МСЕК. Згодом президент України Володимир Зеленський підписав указ, про ліквідацію МСЕК з 31 грудня 2024 року.

  • Міністерство охорони здоров’я спільно з правоохоронцями перевіряють законність рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) про встановлення інвалідності посадовцям державних органів. Уже скасовано 281 рішення.
  • Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
  • Міністерство охорони здоров’я повідомляло про формування 1348 експертних команд з оцінки повсякденного функціонування у 286 лікарнях. Комісії мають замінити МСЕК.

Американська співачка Бейонсе отримала випадкову хвилю схвалення та захоплення від російських громадян після свого концерту поблизу Вашингтона у межах світового туру Cowboy Carter. Увагу російських користувачів привернуло сценічне вбрання виконавиці, виконане в червоному, синьому та білому кольорах.

В Офісі президента нині оцінюють можливість звільнення двох міністрів — освіти і науки Оксена Лісового та охорони здоров’я Віктора Ляшка.

Суд оштрафував на 588 млн гривень колишнього охоронця Петра Порошенка Вадима Чучковського за порушення митних правил із конфіскацією предмета порушення – 38 млн євро. 

Інтернет-шахраї намагалися виманити у британця Пола Девіса гроші за допомогою ШІ-зображень світових знаменитостей.

До голлівудських зірок Меріл Стріп, Енн Гетевей, Емілі Блант та Стенлі Туччі, які повернулися до своїх ролей в сиквелі оригінального фільму 20th Century 2006 року “Диявол носить Prada”, долучилися нові обличчя.