Варіанти ракетної відповіді Путіна Україні включають ядерне випробування, – експерти

Джерело: Reuters

Троє аналітиків вважають, що варіанти заходів Володимира Путіна, у відповідь якщо Захід дозволить Україні використовувати свої ракети великої дальності для удару по Росії, можуть включати удари по британським військовим активам поблизу РФ або, в крайньому разі, проведення ядерних випробувань.

Раніше Путін пообіцяв “належну” відповідь на такий крок Заходу, однак не сказав, що саме означають його погрози.

Експерт зі зброї в Інституті дослідження проблем миру та політики безпеки в Гамбурзі Ульріх Кюн сказав, що він не виключає, що Путін вирішить надіслати якийсь ядерний сигнал – наприклад, випробування ядерної зброї, щоб залякати Захід.

“Це було б драматичною ескалацією конфлікту. Ядерні випробування були б чимось новим. Я б не виключав цього, і це відповідало б тому, що Росія протягом останніх кількох років порушила низку міжнародних домовленостей щодо безпеки, які вона підписала протягом десятиліть”, – сказав він.

Фахівець з безпеки Інсбрукського університету в Австрії Герхард Манготт сказав, що він також вважає можливим, хоча, на його думку, малоймовірним, що відповідь Росії може включати певну форму ядерного сигналу.

“Росіяни можуть провести ядерне випробування. Вони зробили всі необхідні приготування. Вони можуть підірвати тактичну ядерну зброю десь на сході країни, щоб продемонструвати, що (вони) мають на увазі, коли кажуть, що ми врешті-решт вдамося до ядерної зброї”, – сказав він.

Один з експертів також вважає, що окрім брязканням ядерною зброєю або ударів по британських активах, більш передбачувана відповідь може включати посилення Росією атак на українську цивільну інфраструктуру.

Іншим варіантом для Росії було б посилення “гібридних” атак, таких як саботаж у Європі або втручання у виборчу кампанію в США.

Міністр національної оборони Румунії Анджел Тилвар у середу, 18 вересня, заявив, що НАТО має прийняти “надійну скоординовану” відповідь на інциденти, коли російські ракети або безпілотники потрапляли у повітряний простір альянсу.

Служба безпеки завершила досудове розслідування щодо чотирьох російських агентів, які готували теракти у Києві та Львові.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.