Варвара Каринська: перша українка, котра здобула «Оскар»
Джерело: Anna Lodygina/Instagram
У маловідомих історіях українців, часто залишається поза увагою ім’я харківʼянки Варвари Каринської, чия родина пережила значні зміни в епоху більшовизму. Життєвий шлях українки став прикладом великої відданості творчості та благодійності, як частини історії Харкова та України загалом.
Варвара Каринська отримала визнання за найкращий дизайн костюмів до фільму “Жанна д’Арк”. Вона вражала глядачів, вдягаючи акторів у балетні пачки.
Переглянути цей допис в Instagram
Каринська, котра здобула світову популярність в Європі та США як модельєрка та костюмерка, була першою українкою, яка отримала премію “Оскар”. Працюючи з такими майстрами, як Сальвадор Далі та Марк Шагал, Каринська створювала витончені образи. Вона зробила певну революцію в балетній моді. У Сполучених Штатах її називали “Шекспіром костюма”.
Однак її спадок не обмежується лише світом моди. Її родина активно долучалася до розвитку Харкова, інвестуючи кошти у важливі медичні та соціальні ініціативи.
Відкриття Свято-Благовіщенського собору, створення швидкої допомоги, відкриття жіночого медичного інституту та офтальмологічної клініки — все це стало можливим завдяки фінансовій підтримці родини Каринських, котра, не шкодуючи ресурсів, допомагала розвивати рідне місто.
Варвара Каринська здобула популярність не лише завдяки своїм творчим досягненням у світі моди, але й своєму внеску в культуру та медичні інновації.
Після революційних змін у Російській імперії родина Каринських була змушена покинути рідну країну, втратила величезні статки, та, попри всі труднощі, продовжувала допомагати тим, хто потребував підтримки, зокрема через інвестування в розвиток медичних і культурних ініціатив.
Довідка. Варвара Андріївна Каринська (Барбара Каринська), до шлюбу Варвара Жмудська (Barbara Karinska; 3 жовтня 1886, Харків — 18 жовтня 1983, Нью-Йорк) — американська художниця з костюмів українського походження, автор сценічних костюмів для кіно та балету, зокрема, сучасної загальноприйнятої у світі балетної пачки. Володарка премії “Оскар” (1948) за дизайн костюмів для фільму “Жанна д’Арк”. Працювала у Бродвеї та Голлівуді, з Сальвадором Далі, Марком Шагалом. В її костюмах знімались Марлен Дітріх, Елізабет Тейлор, Інгрід Бергман та інші численні зірки.
- “Амазонка українського авангарду”, яку привласнила Росія: хто така Олександра Екстер.
Наступного тижня мешканці штату у Мексиці голосуватимуть на суддівських виборах. Серед кандидатів — Леопольдо Чавес, який провів майже шість років за ґратами за контрабанду чотирьох кілограмів метамфетаміну у 2015 році.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна може розглянути відновлення військового призову вже з наступного року, якщо не вдасться набрати необхідну кількість добровольців до лав збройних сил.
З російських екранів можуть зникнути відомі фільми та телесеріали через “заборонену пропаганду чайлдфрі”.
За даними аналітиків, росіяни просунулися у районах Лимана, Торецька та Новопавлівки.
25 травня відзначають День Африки, Міжнародний день зниклих безвісти дітей, Міжнародний день героїв боротьби проти тоталітаризму та Всесвітній день щитоподібної залози. За церковним календарем сьогодні – Третє віднайдення голови Івана Предтечі.