Вбивство Ірини Фаріон: нові деталі справи

Джерело: брифінг МВС
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко разом із представниками поліції розповіли про деталі вбивства мовознавиці Ірини Фаріон. Одна з версій слідства — причетність РФ.
У цій справі в Дніпрі затримали 18-річного хлопця. Йому оголосили про підозру. О 13:00 йому обиратимуть запобіжний захід. Прокуратура наполягатиме на триманні під вартою без можливості внести заставу.
У МВС повідомили, що мовознавицю вбили небойовим патроном. На місці вбивства знайшли спортивну гільзу. Такі патрони надійшли в Україну у 2017-2018 рр. Їх було завезено близького 1 млн. Правоохоронці шукатимуть, де цю кулю придбали. Ймовірно, постріл був з переробленої зброї. Її поки що не знайшли.
За даними слідчих, до того, як вчинити злочин, підозрюваний 2,5 години чекав під під’їздом і не зрушив з місця. Хлопець вистрілив у мовознавицю з дистанції не менше, ніж 2 метри.
Поліція опитала 900 свідків під час розслідування. Через те, що окуляри закривали половину обличчя, правоохоронці встановили 80 людей, схожих на вбивцю Фаріон. Усіх їх потрібно було перевірити.
Підозрюваний приїхав до Львова 9 липня. Протягом поїздки він змінив три квартири. Мати не знала про те, що її син поїхав до Львова.
З Дніпра у Львів він сам собі надіслав посилку “Новою Поштою” — панамку та інші речі, в яких він вчинив злочин. Приїхав він у місто без них.
Одна з версій слідства — причетність РФ. У телефоні хлопця виявили книгу “Секретні інструкції КДБ та ЦРУ”. Поліція перевіряє інформацію про приналежність хлопця до неонацистського руху, центр якого зосереджений у РФ. Кажуть, що перевіряють версії з релігійною, національною чи особистою неприязню.
Пошукові запити підозрюваного у вбивстві Фаріон свідчать, що наступним міг бути нардеп Бужанський.
- Замах та смерть мовознавиці викликала резонанс та шок у громадських діячів, політиків та суспільства загалом.
- Правоохоронці розглядають дві основні версії вбивства політикині та мовознавиці Ірини Фаріон.
- Одну з вулиць Львова планують назвати на честь загиблої політичної та громадської діячки Ірини Фаріон. Таке рішення підтримали депутати Львівської міської ради на сесії у вівторок, 23 липня.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Митрополита Луганської єпархії УПЦ (МП) Василя Поворознюка заочно засудили до 11 років позбавлення волі за підтримку повномасштабної агресії Росії проти України. Про це повідомила Служба безпеки України.
Російський дрон “Черніка” вперше вдарив по Харкову минулого тижня.
У ніч на 30 червня російські війська атакували Харківщину, внаслідок чого пошкоджено будівлі, є постраждалі.
29 червня президент Володимир Зеленський надав звання Герой України загиблому пілоту F-16 Максиму Устименку, посмертно. Льотчика також підвищили до полковника.