Вбивство окупантами українського захисника з розчленуванням тіла – Офіс Генпрокурора розпочав розслідування

У мережі поширюються розміщені російськими окупантами кадри зі спотвореним від наруги та катувань тілом, ймовірно воно належить українському військовополоненому.

У зв’язку з черговим доказом порушення росіянами Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець терміново звернувся до Міжнародного комітету Червоного хреста (МКЧХ) та Організації об’єднаних націй (ООН). Також омбудсмен звернувся до українських правоохоронних органів, щоб вони перевірили особу вбитого полоненого та факт цього злочину.

Джерело: соцмережі

Згодом Офіс Генпрокурора розпочав досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України). Тривають невідкладні слідчі дії, спрямовані на встановлення обставин скоєння жорстокого злочину. Правоохоронці перевіряють інформацію, поширену в соцмережах, про вбивство українського військового та його розчленування представниками ЗС РФ.

“Росія послідовно повторює злочини нацистів, зухвало демонструючи повну зневагу до усіх норм цивілізованого світу. Цей кричущий випадок — чергове нагадування, що терористичний режим рф — це зло. Зло має бути покаране“, – наголосив Генпрокурор Андрій Костін. 

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.