Вчені намагаються з’ясувати, чому коти «крадуть» випадкові предмети

Джерело: The Guardian

Коти нерідко приносять додому мертвих гризунів або птахів, проте вони також люблять “красти” й інші побутові речі, до прикладу, одяг чи невеликі пластикові предмети. Потяг тварин до таких предметів вчені і спробують з’ясувати.

“Ми не впевнені, чому коти так поводять себе. У всьому світі коти роблять це, проте це ніколи не вивчали”, – сказав Ауке-Флоріан Хімстра, біолог з Центру біорізноманіття Naturalis, музею у Лейдені.

Він сподівається, що тепер вдасться знайти відповідь на це питання.

Одна з причин, чому біолог зацікався цим питанням, стала кішка та її кошенята з невеликого містечка Фріхіліана (Іспанія): тварини приносять до дому своєї хазяйки Рейчал Вомак предмети одягу і не тільки.

“Я хочу знати точно, чому вони це роблять. І документування подібних випадків може стати початком вивчень у майбутньому”, – сказав Хімстра.

Про котів іспанки біолог дізнався від нідерландської художниці Анні Джин, подруги Вомак. Джин спеціально прилетіла до Іспанії, аби сфотографувати колекцію “викрадених” предметів котами Вомак.

“Це їхня колекція, їхня кримінальна історія. Але навіщо котам збирати такі трофеї?”, – поцікавився Хімстра.

Водночас сама власниця котів більше хвилюється через те, як повернути “вкрадені” котами речі. За її словами, коти – Дейзі, Дора та Манчіта – можуть принести понад сотню речей за місяць. У колекції котів є дитяча туфелька та маленький іграшковий ведмедик. Повернути ці речі, не знаючи їх власників, буде непросто.

“Вона просто роздратована. Їх (речей) так багато, що вона не знає, як їх повернути”, – розповіла Джин.

Проте ці іспанські коти не єдині, хто любить “красти”.

Чарлі – кіт з Брістоля – раніше здобув звання найуспішнішого кота-грабіжника Великої Британії після того, як приносив додому іграшки, прищіпки, гумову качку, склянки та столові прибори.

Його власниця, Еліс Бігґ, одного разу прокинулася й побачила, що біля її голови на подушці лежить пластиковий диплодок (динозавр). Це нагадало їй сумнозвісну сцену з “Хрещеного батька”.

Предмети, які Чарлі приносить додому, вона виставляє на вулиці, аби власники їх забрали.

Ще один кіт, Дасті з Сан-Матео в Каліфорнії, мав понад 600 відомих крадіжок, одного разу повернувшись з 11 речами за одну ніч. У нього були крокси, бейсболка, пара плавок та навіть бюстгальтер. Інший кіт, Клео з Техасу, прийшов додому з комп’ютерною мишкою.

Під час роздумів Хімстра та докторка Клаудія Вінке, біологиня з вивчення поведінки Утрехтського університету, виявили кілька чинників, які можуть змушувати котів красти.

Вони можуть шукати уваги або бажати пограти, урізноманітнити раціон їжі та мисливську поведінку. Також ймовірно, що таким чином вони прагнуть позбутись речей, які для них не так пахнуть.

У кішок невеликий шлунок, і вони прагнуть принести здобич у центр своєї території, щоб поїсти, коли вони голодні. Той самий інстинкт може спонукати їх приносити додому предмети, де реакція, яку вони отримують, заохочує цю звичку.

“Коли ви звертаєте увагу на кота, ви посилюєте його поведінку”, — сказала Вінке.

Денніс Тернер, приватний викладач Цюріхського університету, вважає, що увага є ключовою, але додає, що котів приваблюють деякі вовняні та пластикові речі, оскільки вони містять ланолін. Щоб позбутися цієї звички, він рекомендує мовчки виходити з кімнати, коли кіт щось затягує, і викидати предмет, коли він залишить його.

“Тварини, включно з людьми, реагують на дуже прості подразники.Щось, що рухається через вітер, може спровокувати мисливську поведінку. Зловивши»якісь дивні предмети, коти цілком можуть вирішити їх повернути. Я не думаю, що вони сприймають їх як подарунки. Це прості правила життя, за якими працює котячий мозок”, — вважає Деніел Міллз, професор ветеринарної поведінкової медицини в Університеті Лінкольна.

Джемма Форман, докторант з Університету Сассекса, яка вивчала котів, які грають у те, щоб приносити предмети , погоджується, що домашні тварини не приносять подарунки господарям.

“Коли мовиться про котів, зазвичай це пояснюється тим, що вони роблять це для себе”, – сказала вона.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.

Європейська комісія вперше публічно розкритикувала телемарафон “Єдині новини” в Україні, зазначивши, що країна повинна працювати над відновленням плюралізму в медіа.

Метеорологи зафіксували новий антирекорд на горі Фудзі: вперше за 130 років до кінця жовтня на її вершині відсутній сніговий покрив. Зазвичай гора, яка є найвищою точкою Японії (3776 м), вкривається снігом на початку жовтня, що цього року не сталося.

Пластиковий прототип мисливця за головами Боби Фетта із “Зоряних війн” продали на аукціоні за рекордні $1,3 млн, що зробило фігурку найдорожчою іграшкою в історії.

Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.