Велика Британія і Франція ведуть переговори про визнання Палестини у червні
Джерело: The Guardian
Велика Британія веде переговори з Францією та Саудівською Аравією щодо можливого визнання Палестини на червневій конференції, скликаній з метою підтримки політичного процесу вирішення конфлікту на Близькому Сході за принципом двох держав.
Повідомляється, що міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі вперше публічно підтвердив, що обговорення цього питання з Францією вже тривають. Потенційне визнання Палестини двома постійними членами Ради Безпеки ООН стало б вагомим політичним сигналом, хоча на його шляху стоять численні дипломатичні труднощі, зокрема потреба в чіткішому розумінні позиції Франції та узгодженості процесу з реальними кроками до мирного врегулювання, якому чинить опір Ізраїль.
Виступаючи перед комітетом з міжнародних справ Палати лордів, Девід Леммі зазначив, що Велика Британія готова зробити цей крок лише тоді, коли це матиме реальний вплив, а не стане суто символічним кроком. Він також зауважив, що нещодавнє визнання Палестини деякими європейськими країнами не призвело до суттєвих змін.
Нагадавши, що 160 держав вже визнали Палестину, включаючи Іспанію, Норвегію та Ірландію, які зробили це нещодавно, Леммі сказав: “Ніхто не має права вето, коли Великобританія визнає палестинську державу… Ми завжди говорили, що визнання не є самоціллю, і ми віддамо перевагу визнанню як частині процесу, а не двом державам”.
“Президент Макрон багато говорив про це, зовсім недавно, разом із саудівцями, і, звичайно, ми наразі ведемо з ними переговори”
- Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Франція може визнати Палестинську державу в червні. Водночас він зазначив, що деякі країни Близького Сходу у відповідь можуть офіційно визнати Ізраїль.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.