Велика Британія і Єгипет просять авіакомпанії уникати повітряного простору Ірану і Лівану
Джерело: Reuters
Велика Британія та Єгипет закликали свої авіакомпанії уникати повітряного простору Ірану та Лівану на тлі загрози масштабного конфлікту цих країн з Ізраїлем.
Велика Британія порекомендувала уникати польотів над Ліваном через кілька годин після того, Єгипет попередив свої авіакомпанії про уникнення повітряного простору Ірану.
Чимало світових авіакомпаній переглядають свої рейси, аби уникати польотів над Іраном та Ліваном, а також скасовують рейси до Ізраїлю та Лівану. Польоти над зонами бойових дій стали важливим питанням після того, як у 2014 році російські бойовики збили літак MH17 у небі над Донбасом, внаслідок чого загинуло 298 осіб.
Американська авіакомпанія United Airlines, яка 31 липня тимчасово зупинила польоти до Тель-Авіва, повідомила, що заборона все ще залишається чинною.
“Ми продовжуємо уважно спостерігати за ситуацією та зосередимось на безпеці наших клієнтів та екіпажів, коли вирішимо відновити обслуговування”, – заявили в авіакомпанії.
Інша авіакомпанія США Delta Air Lines зупинила рейс між Нью-Йорком та Тель-Авівом до 31 серпня. А британські авіакомпанії тимчасово припинили рейси до Лівану.
Singapore Airlines зупинила польоти через Іран і використовує альтернативні маршрутки вже майже тиждень.
Так само всі єгипетські авіакомпанії уникають повітряного простору Ірану. Зокрема у Єгипті наголосили, що пілоти повинні уникати польотів над Іраном з 1:00 по 4:00 четверга.
Міністерство цивільної авіації Єгипту згодом повідомило, що попередження було висунуто через повідомлення іранської влади про те, що з 7 та 8 серпня у певні години відбуватимуться військові навчання.
У січні 2020 року Іран, як стверджується, випадково збив літак українських авіаліній, внаслідок чого загинуло 176 осіб. Літак збили незадовго після його вильоту з аеропорту Тегерана. У той час іранські ППО були у повній боєготовності через напружену ситуацію зі США.
- МЗС Південної Кореї закликало своїх громадян у Лівані та Ізраїлі виїхати з цих держав якнайшвидше, через високу загрозу ескалації на Близькому Сході.
- В Міністерстві закордонних справ України закликали громадян уникати будь-яких поїздок до Ізраїлю та Лівану на тлі загострення безпекової ситуації у близькосхідному регіоні.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.