Велика Британія із випередженням графіка завершила підготовку 30 тисяч військових ЗСУ

Джерело: Генштаб ЗСУ

У Великій Британії завершили підготовку 30 тисяч українських військових – на сім тижнів раніше, аніж планувалось.

“Велика Британія навчила більше українських новобранців, ніж обіцяла – сьогодні перевиконано нашу ціль у 30 тисяч на рік, на 7 тижнів раніше. Ми залучили міжнародних партнерів і можемо пишатися реальними змінами, які ми робимо для свободи України тут, у Великій Британії. Слава Україні”, – наголосив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.

Понад 30 000 українських чоловіків і жінок пройшли підготовку, щоб стати солдатами в межах найбільшої військової програми такого роду на британській землі з часів Другої світової війни.

Випереджаючи графік, очолювана Великою Британією операція “ІНТЕРФЛЕКС” досягла рубежу в 30 000 новобранців, які пройшли підготовку у Великій Британії з червня 2022 року – у такий спосіб загальна кількість навчених українських солдатів перевищила 52 000 з моменту вторгнення Росії в Україну у 2014 році.

Зображення: Генштаб ЗСУ

Навчання було розпочато у Великій Британії після того, як операцію “ОРБІТАЛ”, довгострокову програму навчання британської армії в Україні, довелося зупинити, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Після запуску минулого літа до програми приєдналися низка міжнародних партнерських Збройних сил, надаючи життєво важливий досвід, навчання і розуміння бойових дій на передовій.

До цих країн належать: Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Литва, Нідерланди та Австралія. І сьогодні союзник по НАТО Румунія також підтвердила свою участь, збільшивши загальну кількість країн-партнерів до десяти.

Курс триває щонайменше п’ять тижнів і складається з поводження зі зброєю, першої допомоги на полі бою, підготовки з питань права збройних конфліктів, тактики патрулювання та підготовки у сільській місцевості.

Протягом останніх 12 місяців ширший пакет підтримки Сполученого Королівства також розширився і складається з підвищення кваліфікації українських морських піхотинців, в межах чого британські командири тренують українські сили для десантних операцій на малих човнах, а також проводять тренування з розмінування від Королівських інженерів, навчання реагування на травми та навіть підтримка капеланами британської армії для українських душпастирів.

“Я радий, що ми перевищимо ціль на цей рік, і дякую британським тренерам і нашим міжнародним партнерам, які працювали день і ніч, щоб досягти рубежу раніше запланованого терміну. Я також віддаю належне рішучості та стійкості хоробрих українських новобранців, які прибувають до британських берегів,” – зазначив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.

У Генштабі ЗСУ зазначили, що із моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року Росія втратила понад 50% території, яку вона спочатку захопила після вторгнення у лютому 2022 року.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.