Велика Британія із випередженням графіка завершила підготовку 30 тисяч військових ЗСУ

Джерело: Генштаб ЗСУ

У Великій Британії завершили підготовку 30 тисяч українських військових – на сім тижнів раніше, аніж планувалось.

“Велика Британія навчила більше українських новобранців, ніж обіцяла – сьогодні перевиконано нашу ціль у 30 тисяч на рік, на 7 тижнів раніше. Ми залучили міжнародних партнерів і можемо пишатися реальними змінами, які ми робимо для свободи України тут, у Великій Британії. Слава Україні”, – наголосив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.

Понад 30 000 українських чоловіків і жінок пройшли підготовку, щоб стати солдатами в межах найбільшої військової програми такого роду на британській землі з часів Другої світової війни.

Випереджаючи графік, очолювана Великою Британією операція “ІНТЕРФЛЕКС” досягла рубежу в 30 000 новобранців, які пройшли підготовку у Великій Британії з червня 2022 року – у такий спосіб загальна кількість навчених українських солдатів перевищила 52 000 з моменту вторгнення Росії в Україну у 2014 році.

Зображення: Генштаб ЗСУ

Навчання було розпочато у Великій Британії після того, як операцію “ОРБІТАЛ”, довгострокову програму навчання британської армії в Україні, довелося зупинити, коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Після запуску минулого літа до програми приєдналися низка міжнародних партнерських Збройних сил, надаючи життєво важливий досвід, навчання і розуміння бойових дій на передовій.

До цих країн належать: Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Литва, Нідерланди та Австралія. І сьогодні союзник по НАТО Румунія також підтвердила свою участь, збільшивши загальну кількість країн-партнерів до десяти.

Курс триває щонайменше п’ять тижнів і складається з поводження зі зброєю, першої допомоги на полі бою, підготовки з питань права збройних конфліктів, тактики патрулювання та підготовки у сільській місцевості.

Протягом останніх 12 місяців ширший пакет підтримки Сполученого Королівства також розширився і складається з підвищення кваліфікації українських морських піхотинців, в межах чого британські командири тренують українські сили для десантних операцій на малих човнах, а також проводять тренування з розмінування від Королівських інженерів, навчання реагування на травми та навіть підтримка капеланами британської армії для українських душпастирів.

“Я радий, що ми перевищимо ціль на цей рік, і дякую британським тренерам і нашим міжнародним партнерам, які працювали день і ніч, щоб досягти рубежу раніше запланованого терміну. Я також віддаю належне рішучості та стійкості хоробрих українських новобранців, які прибувають до британських берегів,” – зазначив міністр оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Грант Шаппс.

У Генштабі ЗСУ зазначили, що із моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року Росія втратила понад 50% території, яку вона спочатку захопила після вторгнення у лютому 2022 року.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.

Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.