Велика Британія передає Україні пакет допомоги на понад $782 млн

Джерело: пресслужба МЗС Великої Британії

11 вересня МЗС Великої Британії оголосило про виділення більш як 242 млн фунтів стерлінгів на підтримку України, а також про розгортання 484 млн доларів фінансової допомоги та постачання військового обладнання.

У повідомленні відомства зауважили, що міністр закордонних справ Девід Леммі та держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердили спільну підтримку Великої Британії та США України під час спільного візиту до Києва. Наголошується, що це перший в історії спільний візит міністра закордонних справ Великої Британії та державного секретаря США, який акцентує непохитну рішучість Великої Британії та США підтримувати Україну.

Під час свого першого візиту як міністра закордонних справ Леммі оголосить про підтримку України на суму щонайменше 600 мільйонів фунтів стерлінгів (більш як 782 млн доларів) проти незаконного вторгнення Путіна. На початку цього року прем’єр-міністр Кір Стармер зобов’язався виділяти 3 мільярди фунтів стерлінгів (3,9 млрд доларів) щорічно на військову підтримку України протягом необхідного періоду.

Так, 242 мільйони фунтів стерлінгів виділять у 2024-2025 роках на гуманітарні, енергетичні та стабілізаційні потреби, а також на підтримку реформ, відновлення та реконструкцію.

Окрім цього, міністр закордонних справ оголосив про намір до кінця року надати кредитні гарантії на 484 мільйони доларів для кредитування Світового банку для зміцнення економічної стабільності України.

Цьогорічне фінансування містить 100 мільйонів фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу найбільш вразливих українців. Додаткові 20 мільйонів фунтів стерлінгів подвоять підтримку на необхідні ремонтні роботи та захист електромереж. Тоді як 40 мільйонів фунтів стерлінгів спрямують на стабілізацію та якнайшвидше відновлення. Цей пакет включає зокрема фінансування роботи з притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах.

Також міністр оголосить про першу інвестицію від British International Investment, британського інституту фінансування розвитку в межах ініційованої G7 Інвестиційної платформи для України. Планується, що ця підтримка Програми сприяння торгівлі ЄБРР у 30 мільйонів фунтів стерлінгів сприятиме збільшенню торговельних потоків критично важливих товарів.

Глава Міноборони окремо підтвердив, що в межах зобов’язань британського уряду щодо нарощування та прискорення постачання військової допомоги для України підтримка, оголошена у квітні, включаючи ракети ППО, обладнання для винищувачів F16, гармати AS90 та запасні стволи, військові катери та морські знаряддя, вже доставлена.

Крім того, міністр оборони також оголосив, що до кінця року в Україну спорядять сотні додаткових ракет ППО, десятки тисяч додаткових артилерійських боєприпасів і більше бронетехніки.

В ООН заявили про готовність прибути на територію Курської області, підконтрольну Силам оборони. Водночас організація виявляється потребує “дозволу” Російської Федерації.

16 вересня президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт № 11507 про включення Сил безпілотних систем до окремих родів сил Збройних сил України.

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд поінформувала, що Вашингтон вже ознайомився з планом президента Володимира Зеленського стосовно закінчення війни. 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що близько 40% повернутих з російського полону людей мали статус зниклих безвісти і не були підтверджені Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

З тимчасово окупованих територій Херсонської області вдалося повернути 10 дітей протягом минулого тижня, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба. Серед них сім хлопчиків і три дівчинки, віком від 3 до 16 років.