Велика Британія планує вислати російського дипломата
Джерело: Reuters
6 лютого МЗС Великої Британії попередило, що анулює акредитацію російського дипломата у відповідь на аналогічний крок Москви й листопаді 2024 року.
Росія вислала британського дипломата, звинувативши його у шпигунстві. Тоді у ФСБ РФ повідомили, що дипломат нібито навмисне повідомив брехливу інформацію під час в’їзду до Росії.
МЗС Британії викликало російського посла та повідомило про рішення, назвавши такий крок відповіддю на “безпричинне й необґрунтоване” позбавлення акредитації британського дипломата.
У заяві також додали, що будь-які подальші дії з боку Росії вважатимуться ескалацією й “отримають відповідь”. Британська сторона наголосила, що не дозволить залякувати своїх співробітників.
Відносини між Великою Британією та Росією досягли найнижчої точки з часів Холодної війни, переважно після початку повномасштабного нападу РФ на Україну.
- Росія висилає співробітника посольства Молдови в Москві, повідомило міністерство закордонних справ РФ. Свій крок російське відомство пояснило рішенням влади Молдови оголосити персоною нон грата співробітника посольства РФ у Кишиневі.
- Уряд Великої Британії вніс до списку санкцій ще 30 суден, що є частиною “тіньового флоту” Росії
- Росія відкликала акредитацію шести британських дипломатів у Москві, звинувативши їх у шпигунстві, саме під час візиту Кіра Стармера до Вашингтона для обговорення надання Україні дозволу бити ракетами вглиб РФ.
У колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона народилася дев’ята дитина — донька на ім’я Поппі Еліза Джозефіна. Про це повідомила його дружина Керрі Джонсон.
Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.
У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.
Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.