Велика Британія розробила дрони з ШІ, що можуть «полювати» за російськими субмаринами

Джерело: The Times, Мілітарний

У Великій Британії оснастили підводні розвідувальні дрони штучним інтелектом, за допомогою якого можна виявляти рух російських субмарин і захищати критичну інфраструктуру.

За основу взяли автономний підводний дрон SG-1 Fathom із вбудованими датчиками, який здатен перебувати під водою до трьох місяців. Він безшумно ковзає у воді (зокрема, завдяки відмові від гвинтів) і аналізує звуки за допомогою штучного інтелекту Lura.

Lura — продукт європейської оборонної компанії Helsing. Система використовує алгоритми обробки акустичних даних для ідентифікації сигналів подібно до великих мовних моделей.

Вона може класифікувати та локалізувати навіть слабкі акустичні сигнатури (звуки, що створюють кораблі та підводні човни), які лишаються поза межами можливостей традиційних засобів спостереження. Система дозволяє розрізняти навіть окремі судна в межах одного класу, і робить це в 40 разів швидше за операторів-людей.

“Коли вони щось чують — російський підводний човен чи будь-який незвичний шум — вони спливають і надсилають сигнал. Один нічого не змінить, але вони настільки дешеві, що можна розгорнути сотні або тисячі. Вони (вороги) двічі подумають, перш ніж прорватися”, — пояснив Ніал Картрайт, головний експерт Helsing із технологій.

Принцип роботи дрона / The Times

Наразі система проходить випробування у Балтійському морі та Атлантиці, а з червня планується запуск близько 20 прототипів.

Адвокат колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Руслан Волинець заявив про спростування інформації про затримання свого підзахисного у справі стосовно завдання збитків державі на 17,44 млн гривень.

246 народних депутатів підтримали звернення до президента Володимира Зеленського про присвоєння журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України. 

Зйомки російського художнього фільму про події 2022 року у Маріуполі призвели до відключення зв’язку та інтернету в тимчасово окупованій частині Донецької області.

За понад три роки повномасштабної війни РФ проти України до Німеччини з проханням про надання притулку звернулися 6374 росіянина віком від 18 до 45 років. Проте лише 349 осіб отримали позитивне рішення: статус біженця, додатковий захист або захист від депортації. Про це свідчить відповідь МВС ФРН на запит депутатки Бундестагу від Лівої партії Клари Бюнгер.

Фракція “УДАР Віталія Кличка” в Київській міській раді повідомляє, що 15 травня — в день чергового пленарного засідання Київради — правоохоронці планують проводити масові слідчі дії в опозиційних депутатів.