Великий герцог Люксембургу повідомив, що передасть свої повноваження сину

Джерело: France 24

Великий герцог Люксембургу Анрі оголосив, що у жовтні почне передачу своїх повноважень синові Гійому.

“Я хотів би повідомити вам, що я вирішив призначити принца Гійома заступником представника (великого герцога – ред.) в жовтні. Я з любов’ю і впевненістю бажаю йому всього найкращого”, — сказав 69-річний Анрі у неділю під час звернення з нагоди національного свята.

Прийняття титулу ознаменує початок переходу корони до 42-річного Гійома, але повна зміна, ймовірно, займе кілька років.

Фото: Sophie Margue

“Це початок наступної глави для нашої монархії”, — сказав прем’єр-міністр Люксембургу Люк Фріден.

Як розповіли у виданні, ця новина шокувала громадськість, але прем’єр Люксембургу сказав, що деякий час її обговорювали за зачиненими дверима.

“Ми вже деякий час про це говоримо, і я вважаю, що на національному святі це був правильний момент, тому що Великий князь є символом нашої нації”, – зазначив він.

Анрі став Великим герцогом Люксембургу у 2000 році, після зречення від престолу його батька, герцога Жана.

Довідка. Люксембург – країна з населенням близько 660 тис. осіб, має конституційну монархію з обмеженою роллю в уряді.

Ізраїльські сили заявили, що військовий командир ХАМАС Мохаммед Дейф, який був організатором нападу 7 жовтня, став ціллю удару в Хан-Юнісі на півдні Гази, в результаті якого загинуло 90 людей і ще сотні дістали поранення.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

В центральному штаті Плато Нігерії стався обвал будівлі школи, в результаті чого загинули двадцять дві дитини і щонайменше 132 – зазнали поранень.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

Телеканал HBO оголосив, що зйомки третього сезону серіалу “Ейфорія” розпочнуться в січні 2025 року.