Верховна Рада підтримала відставку міністра культури Олександра Ткаченка

Джерело: народні обранці Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

27 липня Верховна Рада підтримала заяву голови міністерства культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка про відставку.

Під час голосування за відставку Ткаченка проголосував 321 народний обранець. Ще двоє були проти, шестеро утримались, а 25 нардепів не голосували.

“Питання призначення нового міністра сьогодні не стоїть у порядку денному і, скоріш за все, не буде на цьому тижні”, – написав Железняк.

Під час голосування вже колишній глава Мінкульту також був присутнім у залі парламенту та виступив перед народними депутатами.

Нардеп Гончаренко зауважив, що під час виступу Ткаченка деякі нардепи “Слуги народу” періодично аплодували ексміністру.

Гончаренко також повідомив, що проти відставки Ткаченка проголосували двоє “слуг” – Андрій Яременко та Єлізавета Богуцька.

Що передувало?

Олександр Ткаченко написав заяву на звільнення з посади голови Міністерства культури та інформаційної політики після звернення президента України Володимира Зеленського, в якому останній закликав уряд знайти позабюджетні кошти на актуальні культурні проєкти та розглянути заміну Ткаченку.

Перед цим у мережі виник скандал щодо виділення 33,6 млн гривень бюджетних коштів на знімання серіалу “СМТ Інгулець”. Українців обурило те, що під час повномасштабної війни уряд витрачає мільйонні кошти на виробництво комедійних серіалів, а не на допомогу ЗСУ.

Своєю чергою, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (фракція “Слуга народу”) прокоментував заяву про відставку глави Мінкульту Олександра Ткаченка. На його думку, парламент підтримає звільнення міністра, бо “знаходиться під впливом соцмереж”.

Уряд затвердив план боротьби з корупцією та іншими правопорушеннями серед медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на засіданні 25 жовтня. 

Німецький збройовий концерн  Rheinmetall передав Збройним силам України 20 бойових машин піхоти Marder. Їх планували доставити наприкінці третього кварталу 2024 року (у вересні).

Представники ЛГБТК+ зазвичай називають людину, з якою вони у стосунках “партнером”. Зараз цей гендерно-нейтральний термін почали частіше використовувати й гетеросексуальні пари.

Президент України Володимир Зеленський вислухав доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. За підсумком зустрічі він розповів, що солдатів з КНДР застосують в боях найближчими днями.

Наразі в Рівненській області тривають перевірки у медико-соціальних експертних комісіях. Сім керівників звільнили.