Верховна Рада підтримала відставку міністра культури Олександра Ткаченка

Джерело: народні обранці Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко

27 липня Верховна Рада підтримала заяву голови міністерства культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка про відставку.

Під час голосування за відставку Ткаченка проголосував 321 народний обранець. Ще двоє були проти, шестеро утримались, а 25 нардепів не голосували.

“Питання призначення нового міністра сьогодні не стоїть у порядку денному і, скоріш за все, не буде на цьому тижні”, – написав Железняк.

Під час голосування вже колишній глава Мінкульту також був присутнім у залі парламенту та виступив перед народними депутатами.

Нардеп Гончаренко зауважив, що під час виступу Ткаченка деякі нардепи “Слуги народу” періодично аплодували ексміністру.

Гончаренко також повідомив, що проти відставки Ткаченка проголосували двоє “слуг” – Андрій Яременко та Єлізавета Богуцька.

Що передувало?

Олександр Ткаченко написав заяву на звільнення з посади голови Міністерства культури та інформаційної політики після звернення президента України Володимира Зеленського, в якому останній закликав уряд знайти позабюджетні кошти на актуальні культурні проєкти та розглянути заміну Ткаченку.

Перед цим у мережі виник скандал щодо виділення 33,6 млн гривень бюджетних коштів на знімання серіалу “СМТ Інгулець”. Українців обурило те, що під час повномасштабної війни уряд витрачає мільйонні кошти на виробництво комедійних серіалів, а не на допомогу ЗСУ.

Своєю чергою, голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (фракція “Слуга народу”) прокоментував заяву про відставку глави Мінкульту Олександра Ткаченка. На його думку, парламент підтримає звільнення міністра, бо “знаходиться під впливом соцмереж”.

 У НЕК Укренерго повідомили, що 24 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби. Зокрема з 8:00 до 20:00 і з 22:00 до 24:00 діятиме одна черга відключень.

Аналітик відділу досліджень зовнішньої та оборонної політики Американського інституту підприємництва Бреді Африк зауважив, що росіяни збільшують кількість барж біля Керченського мосту для його захисту від дронів ЗСУ.

Компанія ДТЕК до жовтня планує відновити 60-70% генерації, яку вона мала до початку масованих російських обстрілів у березні цього року. 

Київський футбольний клуб “Динамо” скасував усі двосторонні заходи з белградським ФК “Партизан” через їхню участь у змаганнях на території Росії.

Грецькі острови, зокрема Лерос, Сіфнос, Крит і Кефалонія, зараз переживають значну кризу водопостачання. Вони оголосили надзвичайний стан через нестачу води, а влада намагається розв’язати проблему шляхом опріснення морської води. Проблема актуальна через те, що острови готуються до прибуття мільйонів туристів найближчими тижнями.