Верховна Рада підтримала закон про підвищення податків у першому читанні
Джерело: Ярослав Железняк
Народні депутати в першому читанні підтримали законопроєкт про збільшення податків на 58 млрд грн у цьому році та на 137 млрд у наступному. Законопроєкт отримав підтримку від 241 парламентарія.
Законопроєкт №11416-д передбачає, зокрема:
- підвищення військового збору з 1,5% до 5%;
- збільшення податків для 1, 2, 4 групи ФОП, для них встановлюється військовий збір у розмірі 10%;
- встановлення 1% податку від прибутку доходів для ФОПів 3 групи;
- запровадження авансових внесків для АЗС;
- встановлення 25% податку від прибутку для небанківських фінансових установ;
- встановлення 50% податку на прибуток банків у 2024 році.
- помісячна звітність щодо податків на доходи фізичних осіб.
Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада не схвалила законопроєкт про підвищення податків у першому читанні, який, на думку законодавців, мав принести в бюджет 30 млрд гривень.
Раніше народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна розповіла, що підвищення військового збору до 5% стане надмірним тягарем для легального бізнесу, який може через це піти в тінь.
“Насправді до 5% – це дуже висока ставка на всі види доходів, тому білі доходи точно підуть в тінь. Бо кожне навантаження на фонд оплати праці призводить лише до таких наслідків. Це – аксіома”.
Вона наголосила, що багато ФОПів, яким доведеться сплачувати збір, не мають доходу або волонтерять, а четверта група – це взагалі сімейні фермерські господарства, які обробляють свої городи для прожиття і продають деяку продукцію.
На її думку, ці нововведення підривають авторитет держави та здатність ухвалювати правильні рішення, що шкодить підтримці ЗСУ.
“Знайшли найпростіший для влади і найскладніший для людей шлях, знову все за рахунок людей. А цей рахунок немаленький. До кінця року люди мають заплатити 30 млрд грн, а в наступному році – 114 млрд грн. За рахунок звичайних українців”, – застерігає депутатка.
Южаніна зазначила, що через проблеми в енергетиці та безпеці підприємці вже думають про переїзд за кордон. Вона вважає, що наближення зими та зростання акцизів на пальне і нові податкові ініціативи викликають ще більший песимізм.
Спершу, на її думку, уряд має обґрунтувати бюджет, скоротити нецільові видатки та навести порядок у торгівлі підакцизними товарами.
Нацбанк повідомляв, що заплановане збільшення податків може спричинити подальше підвищення споживчих цін для населення.
Крім того, Ніна Южаніна заявила, що влада потрапила в “податкову пастку” через збільшення податкового навантаження на бізнес.
Згодом спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер розповіла, як американський уряд заохочує уряд України збільшувати прибутки.
Вона зауважила, що Кабмін самостійно вирішуватиме, звідки брати доходити, однак уряд США рекомендує зосередитись не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі з тіньовими ринками.
“У вас є доходи, яких ви не отримуєте, і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому”, – зауважила Пріцкер.
Вона додала, що запропонувала Кабміну провести реформу митниці шляхом цифровізації, оскільки це допоможе запобігти корупції.
Окрім цього, потрібно боротись з тіньовими ринками сигарет, алкоголю та електроніки. Ці товари можна продавати на великому рику та отримувати чималі прибутки.
Тоді як народний депутат Ярослав Железняк висловив власну позицію стосовно ініціативи уряду щодо підняття податків. Парламентар заявив про абсолютну незгоду з пропозицією Кабміну, закликавши зокрема значно змінити текст податкових змін та скоротити “всі зайві видатки”.
Читайте також: Корупційний рай для податкової – закон про «клуб «білого» бізнесу»
- Лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко з трибуни парламенту закликав не підвищувати податки в Україні, натомість спрямувати додаткові ресурси на армію та скоротити нецільові видатки.
- При плануванні бюджету на 2025 рік народні депутати заклали витрати в 1,6 мільярда гривень на телемарафон “Єдині новини” та телеканал “Рада”.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що цьогорічний бюджет потребує додаткових 500 мільярдів гривень на армію через те, що планували завершення війни влітку 2024 року.
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що, за її інформацією, рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах найвищого керівництва держави.
- 18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне. Законопроєкт був підтриманий 231 голосом, включаючи правку №267 щодо газу.
- У першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.
5 липня легенда хард-року й фронтмен Black Sabbath, британський музикант Оззі Осборн відіграв свій прощальний концерт у рідному Бірмінгемі. Шоу “Back to the Beginning” відбулося на стадіоні Villa Park у рідному місті музиканта, зібравши понад 40 тисяч глядачів і ще 5,8 мільйона на онлайн-трансляції.
6 липня армія оборони Ізраїлю розпочала наймасштабнішу в історії кампанію з призову на службу ультраортодоксальних євреїв. Протягом липня повістки мають отримати всі 54 000 осіб цієї категорії, котрі підлягають військовій службі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
Американський репер, продюсер і підприємець Кертіс Джексон, більш відомий як 50 Cent, 6 липня відсвяткував своє 50-річчя.
Сокола Шрайка, котрий атакував російський дрон, успішно прооперували у Дніпрі. Нині у птаха розпочався період реабілітації.