Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо визнання освіти, здобутої на окупованих територіях

Джерело: Представництво президента України в Автономній Республіці Крим 

Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроєкт № 9591 щодо визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України.

Законопроєкт передбачає процедуру проходження атестації для визнання результатів такого навчання та його продовження в українських закладах освіти.

Атестація не проводитиметься:

  • зі спеціальностей (професій), перелік яких затверджує уряд;
  • для визнання результатів навчання і кредитів ЄКТС на магістерському рівні вищої освіти (крім програм підготовки магістрів медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування).

У відомстві пояснили, що запровадження такого механізму є важливою складовою реінтеграції територій, відновлення доступу громадян до українського освітнього та культурного простору. Також це дасть змогу їм реалізувати своє право на навчання, забезпечити професійну кар’єру й участь у відбудові України.

“Прийняття законопроєкту є ключовим аспектом для захисту одного з базових прав людини – права на освіту, а також сприяє реінтеграції мешканців тимчасового окупованих територій в освітній простір України. Наразі метою є залучення кваліфікованих осіб до окремих галузей української економіки, в яких є нестача робочої сили, а в майбутньому, після деокупації територій, уникнення імовірного кадрового голоду”, – зазначили у Представництві президента України в Автономній Республіці Крим.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.