Верховна Рада проголосувала за призначення Андрія Сибіги главою МЗС

Джерело: Ярослав Железняк

Народні обранці проголосували за призначення нового міністра закордонних справ України. Ним, за поданням Президента України Володимира Зеленського став Андрій Сибіга.

Підтримали призначення Сибіги 258 нардепів, 28 утримались і 29 не голосували. Голосів проти не було.

Додамо, що цього ж дня Рада звільнила з посади глави МЗС України Дмитра Кулебу, який напередодні подав у відставку. Сибіга до цього обіймав пост заступника Кулеби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не добився дозволу Заходу на удари по території РФ: ЗМІ назвали причину відставки Кулеби

Андрій Сибіга народився у місті Зборів на Тернопільщині. Навчався у ЛНУ ім. І. Франка за спеціальностями правознавство і міжнародні відносини.

Шлях у дипломатії розпочав з 1997 року, коли почав працювати в МЗС з посади аташе, третього секретаря, другого секретаря Міністерства закордонних справ України.

Вже наступного року Андрій Сибіга почав працювати другим, а згодом і першим секретарем з консульських питань українського посольства у Польщі.

На цій посаді працював до 2002 року, після чого став першим секретарем МЗС України. У 2003 році став в.о. начальника відділу, начальник відділу Міністерства закордонних справ України.

У 2006 році Сибіга – заступник директора департаменту – начальник відділу, заступник директора департаменту Міністерства закордонних справ України.

У 2008 році його призначили радником-посланником Посольства України у Польщі, а у 2012 – в.о. директора, директором Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України.

У 2016 році став Надзвичайним і Поважним Послом України у Туреччині. Цю посаду обіймав до травня 2021 року, коли його звільнив Зеленський.

Вже у 2021 році президент призначив Сибігу заступником керівника Офісу президента. На цій посаді Сибіга пробув до квітня 2024 року, поки не став заступником глави МЗС України.

5 вересня Андрія Сибігу затверджено новим міністром закордонних справ України.

Сибігу нагороджено орденами “За заслуги” II ступеня (22 грудня 2021) та III ступеня (2020 рік).

19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття у зв’язку зі смертю Папи Римського Франциска, яка сталася сьогодні, 21 квітня. У своєму зверненні він підкреслив значимість духовного лідера і його підтримку українського народу.

Папа Франциск особисто профінансував купівлю дрона для українських військових — про це повідомив історик і публіцист Олександр Зінченко. За його словами, у грудні 2023 року Понтифік таємно пожертвував власні кошти для потреб 93-ї окремої механізованої бригади ЗСУ “Холодний Яр”.

Газета Wall Street Journal повідомила, що на зустрічі в Парижі 17 квітня США передали представникам України конфіденційний документ з “ідеями” закінчення війну.

Сьогодні, 21 квітня, стало відомо про смерть Папи Римського Франциска у віці 88 років. Франциск, уроджений Хорхе Маріо Бергольйо, очолював Католицьку церкву з 13 березня 2013 року та став першим Папою-єзуїтом в історії. Він також був першим Понтифіком із Латинської Америки та першим, хто обрав ім’я на честь Франциска Ассизького.