Верховна Рада визнала геноцид черкеського народу, який вчинила Російська імперія
Джерело: Олексій Гончаренко
Сьогодні, 9 січня, Верховна Рада ухвалила постанову про визнання геноциду черкеського народу, який вчинила Російська імперія.
Відповідну постанову підтримали 232 нардепи, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
“Геноцид, здійснений Російською імперією під час російсько-кавказької війни (1763–1864), супроводжувався етнічною чисткою, масовими вбивствами, примусовим переселенням, а також організацією голоду та епідемій”, – зазначив він.
“Історична правда” називає ці події “найуспішнішим російським геноцидом”.
“Всіх цілей щодо пригноблення та винищення черкесів, які ставили перед собою цілі покоління російських еліт, вони досягли. Так, якщо напочатку ХІХ століття черкесів було щонайменше 2 мільйони, то після геноциду їх залишилося на історичних землях лише 3-5 % від цієї кількості. Решту було вбито, депортовано або ж втекли. Унаслідок бойових дій та переселень понад 90% черкесів вичищено з їхньої історичної батьківщини. Натомість черкеські землі заселили іншими народами”, – зазначають у виданні.
Уряд Російської Федерації не визнає геноциду і знищення адигів.
Першою країною у світі, яка визнала геноцид черкеського народу, стала Грузія – у 2010 році грузинський парламент одностайно підтримав це рішення.
- До Палати представників Конгресу США повторно внесено проєкт резолюції, яка закликає визнати дії Росії проти України геноцидом.
- Парламент Естонії визнав геноцидом масову депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році, організовану радянською владою.
59,7% громадян Польщі виступають проти вступу України до Європейського Союзу. Водночас підтримують євроінтеграцію України трохи більше третини опитаних.
У Національному природному парку “Голосіївський” звернулися до відвідувачів із закликом не торкатися невідомих рослин під час перебування на природних територіях.
В Одеській області чоловік з гвинтівки вистрелив у підлітків, внаслідок чого поранення зазнала 15-річна дівчина.
В Кривому Розі знову зросла кількість жертв російської ракетної атаки по місту 23 червня.
Ірак може розглянути вихід з ОПЕК, якщо не отримає суттєвого збільшення квоти на видобуток нафти, поінформували обізнані джерела.