Верховний комісар ООН з прав людини закликав Росію поважати гуманітарне право в Україні

Джерело: Reuters

Верховний комісар ООН з прав людини в середу, 12 липня, закликав Росію поважати гуманітарне право після доказів затримань, тортур і сексуального насильства з боку російських окупантів щодо цивільних осіб в Україні.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала свавільне затримання понад 900 цивільних осіб між початком російського вторгнення 24 лютого 2022 року та 23 травня цього року, а також страти 77 із них.

“Понад 90% затриманих Російською Федерацією, яких ми змогли опитати, сказали, що вони зазнавали тортур і жорстокого поводження, включаючи сексуальне насильство, у деяких випадках, з боку російських співробітників служби безпеки”, – сказав Фолькер Тюрк, верховний комісар ООН з прав людини.

“Ці висновки шокують. Вони вимагають конкретних заходів з боку Російської Федерації, щоб інструктувати та забезпечити дотримання російським персоналом міжнародного права, прав людини та гуманітарного права”.

Постійне представництво Росії при ООН у Женеві не давало жодних коментарів, хоча Росія заперечує скоєння злочинів і навмисні напади на цивільне населення.

Україна надала слідчим ООН повний доступ, за винятком одного інциденту, йдеться у звіті, тоді як Росія не надала жодного доступу до затриманих, попри неодноразові запити.

Україна та Європейський Союз не можуть бути “заручниками” окремою групи польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників, заявила єврокомісарка з питань транспорту.

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна допустив закриття кордону з Росією. Раніше глава відомства заявляв, що закривати прикордонні переходи поки зарано.

Росії не вдалося увійти до членів виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї, до повноважень якої входить, зокрема вжиття заходів стосовно держав-порушниць.

29 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що з початку повномасштабної війни втрати російської армії перевищили 300 тисяч осіб.

Після почату повномасштабного вторгнення РФ на територію України фінська компанія HD-Parts експортувала в Росію запчастини для вантажних автомобілів на мільйони євро.