Верховний лідер Ірану закликав «покарати» Ізраїль за атаку на посольство у Сирії

Джерело: Reuters

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив що Ізраїль “має бути покараний, і це буде” за напад на комплекс посольства Ірану в Сирії.

“Злий режим припустився помилки і повинен бути покараний, і це буде”, — сказав Хаменеї у промові на честь завершення священного для мусульман місяця Рамадан.

Що передувало?

1 квітня літаки – імовірно, ізраїльські – розбомбили посольство Ірану у Сирії. у Тегерані заявили, що внаслідок бомбардування загинуло 7 їхніх військових радників, серед яких – троє старших командирів.

Після інциденту Іран заявив, що помститься за бомбардування свого посольства. Винуватцем називають Ізраїль, однак деякі експерти вважають, що Іран посилить атаки на США.

Згодом Іран повідомив, що звернувся до США з закликом “відійти у сторону”, оскільки Тегеран готує атаку по Ізраїлю.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.

23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані. 

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.