Віцепрезидентка Бундестагу прибула в Україну

Джерело: BR2

До України на кілька днів з візитом прибула віцепрезидентка Бундестагу Катрін Герінг-Екардт. Вона заявила, що Євросоюз повинен дотриматися своїх обіцянок щодо постачання боєприпасів та крилатих ракет Taurus.

“Я подорожуватиму країною і Києвом, і мені дуже зрозуміло: настрій в країні більше не є добрим”, – сказала вона.

Вона додала, що суспільні настрої пов’язані з підтримкою та питанням, чи продовжать Штати підтримувати Україну.

Герінг-Екардт наголосила, що обіцяні боєприпаси ЄС, а також крилаті ракети Taurus мають бути доставлені, а фінансові питання для майбутніх закупівель боєприпасів – вирішені на рівні Європи.

“Тому, що це також стосується нашої безпеки. Я вважаю, що ми повинні зробити все, що в наших силах”, – підсумувала вона.

Що передувало

У січні Бундестаг не зміг прийняти резолюцію щодо постачання ракет Taurus в Україну, але спільний законопроєкт залишається в силі – голосування може відбутися до 22 лютого.

Також у Бундестазі висловлювали побоювання стосовно передачі Україні ракет Taurus – мовляв, у разі передачі ракет у Німеччині вони можуть “зникнути”, а Берлін наразі, за їхніми словами, не має можливості виробляти Taurus у майбутньому. Проте виробник Taurus спростував ці твердження, заявивши, що може швидко поповнити запаси.

Довідка. Taurus KEPD 350/150 є дозвуковою авіаційною оперативно-тактичною крилатою ракетою великої дальності, розробленою для ударів по високозахищених та поглиблених цілях з повітря по землі, без необхідності підходу ракетоносія до зони протиповітряної оборони ворога.

Основна модель KEPD-350 має бойову частину з тандемним бетонобійним зарядом масою 481 кг, приблизно 50 кг вибухової речовини. Загальна маса ракети з паливом становить 1360 кг, а без палива – 1080 кг. Максимальна дальність польоту становить не менше 500 км.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.