Від 2022 року росіяни випустили по Україні понад 8 тисяч ракет – Ігнат
Джерело: телемарафон
З початку повномасштабного вторгнення російські військові випустили понад 8 тисяч ракет всіх типів по території України, заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. Сили оборони знищили 25 із 78 ракет “Кинжал”, 406 із 843 ракет “Калібр”, а також 1176 зі 1513 ракет Х-101/Х-555.
З початку повномасштабного вторгнення застосовано по Україні геть усіх типів ракет десь більше 8 тисяч. Левова частка ракет, звичайно, С-300, якими вони б’ють по наземних цілях. “Кинжалів” – 78, з них 25 – знищено. Так само “Калібрів” половина – 406 із 843 знищено Силами оборони. Це дуже потужні показники, які показують наші Сили оборони. Так само знищили ракети Х-101/Х-555, якими атакують за стратегічної авіації, – 1176 на даний момент із 1513, – повідомив Ігнат.
Ігнат зауважив, що минулого року під час опалювального сезону 2022-2023 року було застосовано понад 1100 крилатих ракет, які мали на меті призвести Україну до блекауту. Цього разу об’єктами атак є портова інфраструктура, аграрний сектор, нафтогазова галузь і оборонні підприємства. Проте також зазнають ударних дій і критичні об’єкти інфраструктури, зокрема енергетика.
Щодо “Іскандерів”, Ігнат заявив, що під час повномасштабного вторгнення випущено майже 1000 одиниць балістичних ракет “Іскандер М” і приблизно 150 ракет “Іскандер К”. Багато з них залишилися не ліквідованими через їх балістичний характер.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що, згідно з міжнародним правом, Україна може завдавати ударів по військових цілях на території Росії з отриманих від союзників F-16.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.