Від міопії до 125% зору: у Британії вперше провели лазерну корекцію із залученням ШІ
Джерело: Telegraph
Патрісія Гонсалвес, яка страждала на міопію та астигматизм, після лазерної корекції з використанням штучного інтелекту отримала 125% гостроти зору (1.25).
Жінка стала першою людиною у Великій Британії, якій зробили новий тип лазерної операції із залученням ШІ.
Як зазначається, процедура включала сканування очей Гонсалвес та створення їх цифрової версії.
Потім програма на основі штучного інтелекту провела експеримент із цифровою копією очей, щоб створити індивідуальну процедуру для лікування короткозорості жінки. Після цього хірург провів операцію.
Згідно з повідомленням, операція вартістю 6500 фунтів стерлінгів (8400 доларів США), проведена головним хірургом-офтальмологом Девідом Алламбі, пройшла успішно, і тепер жінка має 125% гостроти зору.
При цьому нормою для здорової людини вважається 100% гостроти зору.
У виданні розповіли, що технологія цифрового клонування займає близько 10 хвилин. Спершу програма сканує око та збирає дані, а вже потім комп’ютер імітує близько 2000 різних лазерних променів, щоб визначити, який з них найкраще вплине на зір.
Раніше подібна корекція зору використовувалася в Китаї та Австралії, а тепер доступна у Великій Британії.
“Через астигматизм я ніколи не могла комфортно носити контактні лінзи”, – поділилася Гонсалвес перед операцією.
Дані клінічного випробування технології на 200 людях, опубліковані минулого року, засвідчили, що кожне око мало зір кращий ніж 100% через три місяці після операції.
Цікаво, що після процедури один із пацієнтів отримав 200% гостроти зору, що, за словами Алламбі, є “абсолютною межею для людського ока”.
- Згідно з новим оглядом наявних досліджень, додавання до окулярів фільтра від синього світла не зменшує напругу очей від роботи за комп’ютером.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.